BTCChina sprzedaje swoje udziały

28 czerwca 2021

Operator pierwszej chińskiej giełdy Bitcoin sprzedał swoje udziały w zarejestrowanej w Singapurze giełdzie Bitcoin ZG.com.

Jak poinformowała chińska agencja informacyjna The 21st Century Business Herald. BTCChina sprzedało udziały pewnej fundacji w Dubaju.

ZG.com to całkowicie niezależna giełda kryptowalut z rejestracjami w Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Estonii, Seszelach i innych krajach. BTCChina zainwestowało w ZG.com w styczniu 2019 roku.

Jak donosi „South China Morning Post”, BTCChina wycofuje się z biznesu Bitcoin „w odpowiedzi na politykę chińskiego rządu”, nawiązując do poważnego stłumienia działalności wydobywczej kryptowalut w tym kraju.

Założona w 2011 roku przez Huang Xiaoyu i Yang Linke, giełda BTCChina została zmuszona do zaprzestania handlu kryptowalutami w październiku 2017 roku po zakazie handlu kryptowalutami wprowadzonymi przez rząd chiński. Następnie firma sprzedała swoje operacje giełdowe funduszowi inwestycyjnemu typu blockchain z siedzibą w Hongkongu. Giełda nadal działała pod nazwą BTCC, z wyjątkiem klientów z chińskim adresem IP.

Działalność BTCC po sprzedaży podsyciła spekulacje, że jest powiązana z BTCChina i że Linke nadal kontroluje giełdę. Firma zaprzeczyła jednak tym twierdzeniom.

W połowie czerwca 2021 r. BTCC ogłosiło, że firma nie została dotknięta przez chińskie represje kryptograficzne. „Na razie nie ma to wpływu na BTCC, ponieważ BTCC nie zapewnia handlu kryptowalutami, ale derywatami kryptowalut” – napisano w komunikacie.

W ostatnich miesiącach chiński rząd dość intensywnie rozprawiał się z kryptowalutami, powodując wielokrotne zamykanie głównych ośrodków wydobycia kryptowalut w kraju, m.in. w takich prowincjach jak Syczuan, Yunnan, Xinjiang, Mongolia Wewnętrzna i Qinghai. Ponadto główne chińskie banki, takie jak Bank Rolny Chin, potwierdziły, że chińskie władze zmierzają do zakazania wszelkich transakcji związanych z kryptowalutami na rachunkach bankowych w Chinach.

BTCC to brytyjska giełda bitcoin, która w październiku 2014 r. była drugą co do wielkości na świecie pod względem wolumenu. Założona w czerwcu 2011 roku jako BTCChina była pierwszą chińską giełdą bitcoin, a większość jej klientów pochodzi z rynku krajowego. BTCChina zmieniło nazwę na BTCC i uruchomiło domenę www.btcc.com w 2015 roku.

18 grudnia 2013 roku BTCChina ogłosiło, że po grudniowym oświadczeniu Ludowego Banku Chin (PBOC) tymczasowo zawiesza przyjmowanie depozytów w chińskim juanie, przypisując tę ​​decyzję regulacjom rządowym. 30 stycznia 2014 r. giełda wznowiła przyjmowanie depozytów w juanach, po dalszym przestudiowaniu oświadczenia LBCh i innych zasad. Podczas gdy PBOC zabronił bankom handlu bitcoinami, BTCChina wyjaśniło, że akceptują juany na swoje korporacyjne konto bankowe i przekazują te pieniądze na konta swoich klientów, zanim zostaną wymienione na bitcoiny.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0