Deutsche Boerse przejmuje większościowy udział w Crypto Finance

29 czerwca 2021

Niemiecki operator giełdy planuje rozszerzenie swojego regulowanego ekosystemu kryptowalut na rynku europejskim.

Deutsche Boerse nabyła większościowy pakiet udziałów w Crypto Finance AG — szwajcarskiej firmie zajmującej się aktywami cyfrowymi. Według komunikatu wydanego 29 czerwca 2021 r. niemiecki operator giełdowy kupił dwie trzecie udziałów w spółce.

Chociaż szczegóły finansowe transakcji nie zostały jeszcze upublicznione, Deutsche Boerse ujawniła, że ​​kwota zakupu mieściła się w „umiarkowanym trzycyfrowym przedziale milionów CHF”. Umowa zakupu akcji zostanie sfinalizowana w IV kwartale 2021 r. po otrzymaniu przez wszystkie strony wymaganych zgód od regulatorów.

W opublikowanym komunikacie Deutsche Boerse ujawniło, że ​​przejęcie było częścią wysiłków firmy prowadzonych na rzecz zwiększenia oferty kryptowalut i aktywów cyfrowych w Europie. Platforma giełdowa chce wykorzystać doświadczenie Crypto Finance AG w kontaktach z instytucjonalnymi inwestorami kryptograficznymi w celu wdrażania usług inwestycji bezpośrednich, a także rozwiązań potransakcyjnych, takich jak depozyt.

Crypto Finance, podmiot regulowany przez Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego, oferuje rozwiązania w zakresie pośrednictwa i przechowywania aktywów cyfrowych. W kwietniu 2020 r. firma zebrała 14,5 miliona dolarów w rundzie finansowania serii B, w której udział wzięli główni inwestorzy ze Szwajcarii i Azji.

Po przejęciu większościowym szwajcarska firma staje się częścią Grupy Deutsche Boerse. Jan Brzezek, założyciel i dyrektor generalny Crypto Finance, będzie nadal kierował przedsiębiorstwem.

Przejęcie przez Deutsche Boerse większościowego pakietu udziałów w szwajcarskiej firmie zajmującej się aktywami cyfrowymi to najnowszy krok w kierunku rosnącego zaangażowania operatora giełdy w kryptowaluty i blockchain. To również kolejny przykład na rozwijające się partnerstwo między podmiotami regulowanymi w Niemczech i Szwajcarii w zakresie handlu kryptowalutami i aktywami cyfrowymi. Wcześniej giełdy papierów wartościowych w obu krajach zezwalały na paszportyzację produktów będących przedmiotem obrotu na giełdzie kryptograficznej, umożliwiając płynne procedury notowania takich ETP. Oba kraje przyjęły również podobną politykę regulacyjną dotyczącą kryptowalut. Pierwsza faza kompleksowej szwajcarskiej ustawy o blockchain weszła w życie na początku 2021 r., a faza druga ma się odbyć latem. Chociaż władze niemieckie jeszcze nie uchwaliły ram regulacyjnych dotyczących kryptowalut i blockchain w pełnym spektrum, to zalegalizowały kryptowaluty w grudniu 2020 r.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0