Budowa zakładu wydobywczego Argo Blockchain w Teksasie może kosztować nawet 2 mld dolarów

13 grudnia 2021

Szacuje się, że budowa centrum danych o mocy 800 megawatów w zachodnim Teksasie w Stanach Zjednoczonych może kosztować brytyjską firmę od 1,5 miliarda do 2 miliardów dolarów.

Według wstępnych wyliczeń koszt budowy zakładu górniczego zlokalizowanego na 320-akrowej działce w Teksasie oparto na szacunkach „rodzaju maszyn górniczych, które mają być zainstalowane w obiekcie, mieszance posiadanych i hostowanych maszyn, koszcie surowców, robocizny i mocy wymaganej do budowy obiektu, czasie budowy i zakupu maszyn oraz innych czynnikach”. Firma dodała jednak, że były są tylko szacunki i ostateczny koszt może się znacznie różnić od zaplanowanego.

Przypomnijmy, że w lipcu 2021 r. Argo Blockchain rozpoczęło budowę kopalni kryptowalut o mocy 200 MW w hrabstwie Dickens w Teksasie, informując, że będzie miało do dyspozycji 800 MW energii elektrycznej na potrzeby jej przyszłej działalności. Chociaż na początku listopada centrum wydobywcze nie posiadało jeszcze dachu, to wiadomo już sama działka będzie kosztować Argo 17,5 miliona dolarów. Firma planuje uruchomić obiekt najpóźniej w połowie 2022 roku.

Peter Wall, dyrektor generalny firmy Argo Blockchain, jako powód budowy nowego centrum danych wymienił tanią energię odnawialną w Teksasie, a także otwartość stanu na innowacje w zakresie nowych technologiach. Od sierpnia 2021 r. firma twierdzi, że ​​jej operacje kryptograficzne stały się „pozytywne dla klimatu” dla niektórych klasyfikacji emisji gazów cieplarnianych, co jest częścią planu przedsiębiorstwa – w przyszłości ma ono stać się całkowicie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Tymczasem wielu górników bitcoin przeniosło się do Teksasu, ponieważ Chiny w dalszym ciągu zwalczają działalność wydobywczą, a stan ten wyróżnia się względnie tanią energią elektryczną i przyjaznymi dla kryptowalut przepisami. Obecnie w Teksasie działalność prowadzą takie firmy jak Blockcap, Riot Blockchain i wiele innych.

Argo Blockchain to dostawca usług kopania jako oprogramowania (MaaS), który ułatwia klientom wydobywanie Bitcoin Gold, Ethereum i innych alternatywnych monet (altcoinów) za pośrednictwem chmury. Infrastruktura górnicza firmy obejmuje około 18 tys. maszyn górniczych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0