Mastercard wprowadza karty kryptowalutowe w regionie Azji i Pacyfiku

9 listopada 2021

Lider na rynku kart kredytowych poinformował o wprowadzeniu kryptowalutowych kart płatniczych w regionie Azji i Pacyfiku.

We współpracy z trzema dostawcami usług kryptowalut, a mianowicie Amber Group i Bitkub w Tajlandii oraz CoinJar w Australii, Mastercard zaoferuje klientomkryptowalutowe karty płatnicze, które umożliwią użytkownikom natychmiastową konwersję ich cyfrowych aktywów na tradycyjne pieniądze fiducjarne. – Zamiast bezpośrednio przenosić kryptowaluty do sprzedawcy, posiadacze kart będą teraz mogli natychmiast przekonwertować swoje kryptowaluty na tradycyjną walutę fiducjarną, którą można wydać wszędzie tam, gdzie Mastercard jest akceptowany na całym świecie, zarówno online, jak i offline – poinformowała firma w opublikowanym komunikacie.

Chociaż Mastercard nie określił, które kryptowaluty będą obsługiwane, firma wyróżniła bitcoin (BTC) i Ether (ETH) jako dwa aktywa, które są już akceptowane przez niektórych sprzedawców, ale nie zostały jeszcze przyjęte na szeroką skalę. Według własnych badań Mastercard dotyczących regionu Azji i Pacyfiku, 45% ankietowanych osób twierdzi, że rozważa użycie kryptowaluty w 2022 roku.

Wiadomości o kryptowalutowych kartach kredytowych szybko rozprzestrzeniły się na Twitterze, a wpływowe osoby zachwalały rosnącą popularność bitcoina i innych kryptowalut. Chociaż krypto cieszy się dużą popularnością jako klasa aktywów, w które można inwestować, o czym świadczy ostatni kamień milowy rynku wynoszący 3 biliony dolarów, absorpcja w sektorze płatności jest znacznie wolniejsza.

Tymczasem Mastercard ma nadzieję, że pewnego dnia zasoby cyfrowe zyskają na popularności jako wektor płatności. W październiku 2021 r. gigant rynku kart kredytowych ogłosił swoje plany dotyczące umożliwienia partnerom ze Stanów Zjednoczonych oferowania kryptowalutowych nagród lojalnościowych. Współpracując z platformą aktywów cyfrowych Bakkt, Mastercard planuje umożliwić klientom w Stanach Zjednoczonych kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut za pośrednictwem portfeli powierniczych.

Mastercard to spółka i organizacja członkowska zrzeszająca ponad 25 tys. instytucji finansowych wydających karty płatnicze sygnowane marką i logo Mastercard, Maestro oraz Cirrus. Organizację założyło kilka banków amerykańskich (United California Bank, Wells Fargo, Crocker National Bank, Bank of California), jako konkurencję dla podobnej organizacji BankAmericard (założonej przez Bank of America, przekształconej później w Visę). W 2002 roku w wyniku połączenia MasterCard International z europejską organizacją wydającą karty płatnicze – Europay International (poprzednio Eurocard International) powstała organizacja pod nazwą MasterCard Worldwide. Dla użytkowników wybranych kart z logo Mastercard organizacja udostępnia program lojalnościowy Bezcenne Chwile (znany także jako Priceless Specials).

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0