ING rozważa wejście na rynek pożyczek DeFi

Holenderska międzynarodowa firma świadcząca usługi finansowe rozważa aktywa trwałe jako zabezpieczenie w swoim opracowywanym rozwiązaniu kredytowym DeFi.

W prezentacji wygłoszonej podczas Singapore Fintech Festival, Annerie Vreugdenhil, dyrektor ds. innowacji w ING, ogłosiła, że ​​firma pracuje z Holenderskim Urzędem ds. Rynków Finansowych nad testem zdecentralizowanego finansowania, czyli DeFi, protokołu pożyczek peer-to-peer. – Przyglądamy się pożyczkom peer-to-peer w konfiguracji typu DeFi. Ale nie na bitcoinach. Interesujące dla nas jest to, w jaki sposób można stworzyć pożyczki typu peer-to-peer lub otworzyć możliwości pożyczania z różnymi rodzajami zabezpieczeń. A więc z różnymi sposobami robienia tego, a nie z niestabilnym bitcoinem – powiedział Vreugdenhil.

ING to holenderska międzynarodowa firma świadcząca usługi finansowe z łącznymi zarządzanymi aktywami o wartości ponad 1 biliona dolarów. W białej księdze opublikowanej na początku 2021 roku ING wymieniło protokół kredytowania Aave, który jest zbudowany na blockchainie Ethereum (ETH), jako jedną z ostatnich innowacji w branży. Dzięki inteligentnym kontraktom Aave umożliwia pożyczkobiorcom zdeponowanie kryptowalut jako zabezpieczenia i zaciągnięcie pożyczki stablecoin.

Mechanizm może być używany jako tradycyjna pożyczka na aktywa, tj. zaciągać dług, aby opłacić codzienne wydatki, podczas gdy inwestycja nadal się powiększa. Aave umożliwia również zaciąganie i pożyczanie stablecoinów. W listopadzie 2021 r. pożyczkobiorcy mogli zarabiać około 3% odsetek rocznie, deponując swój DAI w pulach o zmiennym oprocentowaniu, podczas gdy pożyczkodawcy płacili odsetki w wysokości 4% rocznie i odwrotnie.

Podczas gdy ING chwali DeFi za płatności bez granic, całodobowe operacje i szybkość transakcji, jego biała księga wskazuje na kilka wad. Zwłaszcza, że ​​protokoły zaciągania i udzielania pożyczek wymagają zabezpieczenia, nie pozwalają na tworzenie nowych pieniędzy na inicjatywy takie jak finansowanie firm i przedsiębiorców. Niemniej jednak w ostatnich latach ING żywo interesuje się branżą blockchain. Pod koniec 2020 roku ING dołączyło do Blockchain Education Alliance. Firma rozpoczęła również prace nad przechowywaniem aktywów cyfrowych w 2021 r. i omówiła szereg wydarzeń dotyczących stablecoinów podczas konferencji w kwietniu 2021 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0