ING rozważa wejście na rynek pożyczek DeFi

9 listopada 2021

Holenderska międzynarodowa firma świadcząca usługi finansowe rozważa aktywa trwałe jako zabezpieczenie w swoim opracowywanym rozwiązaniu kredytowym DeFi.

W prezentacji wygłoszonej podczas Singapore Fintech Festival, Annerie Vreugdenhil, dyrektor ds. innowacji w ING, ogłosiła, że ​​firma pracuje z Holenderskim Urzędem ds. Rynków Finansowych nad testem zdecentralizowanego finansowania, czyli DeFi, protokołu pożyczek peer-to-peer. – Przyglądamy się pożyczkom peer-to-peer w konfiguracji typu DeFi. Ale nie na bitcoinach. Interesujące dla nas jest to, w jaki sposób można stworzyć pożyczki typu peer-to-peer lub otworzyć możliwości pożyczania z różnymi rodzajami zabezpieczeń. A więc z różnymi sposobami robienia tego, a nie z niestabilnym bitcoinem – powiedział Vreugdenhil.

ING to holenderska międzynarodowa firma świadcząca usługi finansowe z łącznymi zarządzanymi aktywami o wartości ponad 1 biliona dolarów. W białej księdze opublikowanej na początku 2021 roku ING wymieniło protokół kredytowania Aave, który jest zbudowany na blockchainie Ethereum (ETH), jako jedną z ostatnich innowacji w branży. Dzięki inteligentnym kontraktom Aave umożliwia pożyczkobiorcom zdeponowanie kryptowalut jako zabezpieczenia i zaciągnięcie pożyczki stablecoin.

Mechanizm może być używany jako tradycyjna pożyczka na aktywa, tj. zaciągać dług, aby opłacić codzienne wydatki, podczas gdy inwestycja nadal się powiększa. Aave umożliwia również zaciąganie i pożyczanie stablecoinów. W listopadzie 2021 r. pożyczkobiorcy mogli zarabiać około 3% odsetek rocznie, deponując swój DAI w pulach o zmiennym oprocentowaniu, podczas gdy pożyczkodawcy płacili odsetki w wysokości 4% rocznie i odwrotnie.

Podczas gdy ING chwali DeFi za płatności bez granic, całodobowe operacje i szybkość transakcji, jego biała księga wskazuje na kilka wad. Zwłaszcza, że ​​protokoły zaciągania i udzielania pożyczek wymagają zabezpieczenia, nie pozwalają na tworzenie nowych pieniędzy na inicjatywy takie jak finansowanie firm i przedsiębiorców. Niemniej jednak w ostatnich latach ING żywo interesuje się branżą blockchain. Pod koniec 2020 roku ING dołączyło do Blockchain Education Alliance. Firma rozpoczęła również prace nad przechowywaniem aktywów cyfrowych w 2021 r. i omówiła szereg wydarzeń dotyczących stablecoinów podczas konferencji w kwietniu 2021 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0