Busan zmieni swoją strategię w związku z bankructwem FTX?

25 listopada 2022

Drugie co do wielkości miasto w Korei Południowej ponownie rozważa swoje plany budowy lokalnej giełdy kryptowalut w konsekwencji upadku firmy FTX.

Ze względu na ostatnie wydarzenia władze rządowe i finansowe Busan mają poważne obawy co do wdrożenia koncepcji publiczno-prywatnej wymiany cyfrowej. – W świetle różnych warunków, promowanie przez miasto Busan utworzenia giełdy aktywów cyfrowych jest nierozsądne – stwierdził jeden z urzędników.

Południowokoreańskie miasto od kilku miesięcy angażuje się w tworzenie lokalnej giełdy aktywów cyfrowych. Podejmując liczne działania w tym temacie podpisało już wiele umów z z giełdami kryptowalut.

Budowa platformy aktywów cyfrowych w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego była jednym z zobowiązań burmistrza Busan Park Hyung-joona. W sierpniu 2022 roku władze miasta poinformowały o nawiązaniu współpracy z firmą FTX. Kolejnym partnerem Busan została giełda kryptowalut Huobi Global, która od 2019 roku posiada lokalne biuro w Korei Południowej. Z kolei w październiku 2022 r. Busan rozszerzył swoje kryptowalutowe partnerstwo z giełdą Crypto.com. Wcześniej władze Busan podpisały protokół ustaleń z Binance, mając na celu utworzenie w mieście strefy wolnej od regulacji blockchainw celu promowania inicjatyw i przedsiębiorstw blockchain.

Miasto Busan zostało oficjalnie wyznaczone jako status strefy wolnej od regulacji dla technologii blockchain w lipcu 2019 roku. Od tamtej pory lokalny rząd aktywnie realizuje swoje plany dotyczące blockchaina.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0