Bitstamp z licencją na usługi kryptowalutowe w Hiszpanii

25 listopada 2022

Giełda jest 46. firmą kryptowalutową, która uzyskała pozwolenie na oferowanie usług wymiany walut wirtualnych na walutę fiat w Hiszpanii.

Giełda kryptowalutowa Bitstamp poinformowała o uzyskaniu licencji na operacje z kryptowalutami w Hiszpanii. Oznacza to zatwierdzenie w kolejnej europejskiej jurysdykcji dla giełdy, która koncentruje się na rynku Unii Europejskiej od czasu jej uruchomienia w 2011 roku. 

Zgoda Banku Hiszpanii pozwala lokalnej filii Bitstamp oferować usługi wymiany walut cyfrowych na waluty fiat i usługi przechowywania portfeli elektronicznych dla hiszpańskich użytkowników. Tym samym Bitstamp stał się 46. dostawcą wirtualnych aktywów, który otrzymał licencję w Hiszpanii, po takich firmach jak Binance i Bitpanda.

Hiszpania wykazała ostatnio umiarkowane podejście do regulacji kryptowalut, co idzie w parze z wysokim tempem adopcji w tym kraju. W styczniu 2022 r. lokalny regulator finansowy Comisión Nacional del Mercado de Valores ogłosił zestaw zasad dotyczących reklamy inwestycji kryptowalutowych, wymagając, aby były one jasne, zrównoważone i sprawiedliwe.

Do jesieni 2022 r. Hiszpania była domem dla trzeciej co do wielkości sieci Bitcoin i bitomatów po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Obecnie w kraju tym funkcjonuje 215 bankomatów kryptowalutowych.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że we wrześniu 2022 r. Telefonica, firma telekomunikacyjna z siedzibą w Madrycie, umożliwiła płatności za pomocą kryptowalut, takich jak Bitcoin i wiele innych, na swoim internetowym rynku technologicznym o nazwie Tu. Przedsiębiorstwo zintegrowało funkcję płatności kryptowalutowych dostarczoną przez hiszpańską giełdę kryptowalutową Bit2Me, aby otrzymywać kryptowaluty w zamian za swoje produkty technologiczne.

W kwietniu 2022 r. Bitstamp poprosił użytkowników o aktualizację pochodzenia kryptowalut przechowywanych na platformie w celach regulacyjnych. Giełda przedstawiła oficjalną listę przykładowych dokumentów wyjaśniających związane z fiatem źródła bogactwa zdeponowanych środków, w tym odcinki płacowe pensji i emerytury, dokumenty spadkowe, odcinki płacowe dla oszczędności, prezenty, kwity górnicze i inne.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0