Bybit wprowadza kartę debetową zasilaną przez Mastercard

7 marca 2023

Firma zamierza uruchomić nową kartę debetową, która pozwoli użytkownikom dokonywać płatności i wypłacać gotówkę przy użyciu kryptowalut.

Karta Bybit będzie działać w sieci Mastercard i pozwoli na transakcje oparte na fiatach poprzez obciążanie sald kryptowalutowych, gdy będą używane do płacenia za towary i usługi. Wiadomo już, że w pierwszej kolejności wdrożona zostanie bezpłatna wirtualna karta do zakupów online, natomiast fizyczne karty debetowe mają być dostępne w kwietniu 2023 roku.

Usługa będzie działać z Bitcoinem, Ethereum, Tether, USD Coin i Ripple. Płatności automatycznie przeliczą salda tych kryptowalut na euro lub funty, w zależności od kraju zamieszkania użytkownika.

Wypłaty z bankomatów i globalne płatności będą ograniczone do zagregowanych zasobów kryptowalutowych konta użytkownika w Bybit. Karty są wydawane przez londyńskiego dostawcę rozwiązań płatniczych Moorwand.

Wirtualne i fizyczne karty debetowe Bybit pojawiają się na rynku kilka dni po tym, jak giełda z siedzibą w Dubaju ogłosiła, że wstrzyma transfery bankowe w dolarach amerykańskich. Użytkownicy Bybit mogą nadal dokonywać wpłat w dolarach za pomocą Advcash Wallet lub kart kredytowych. Jednocześnie zostali oni poproszeni o dokonania wszelkich oczekujących wypłat w dolarach amerykańskich do 10 marca.

Tymczasem zarówno Mastercard, jak i Visa wstrzymują się z nawiązaniem współpracy z kolejnymi podmiotami z branży kryptowalut i blockchain. Obecnie Mastercard bada opcje płatności w USDC poprzez nowe partnerstwa, podczas gdy Visa zamierza umożliwić klientom konwersję kryptowalut na fiat na swojej platformie w 2023 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0