Xapo Bank umożliwia szybsze płatności BTC dzięki Lightning Network

5 marca 2023

Klienci banku będą teraz mogli natychmiast zapłacić za małe zakupy do 100 dolarów u dowolnego sprzedawcy akceptującego płatności Lightning.

Międzynarodowy bank prywatny z siedzibą na Gibraltarze poinformował o nawiązaniu współpracy z platformą infrastruktury Lightning Network, Lightspark, co pozwoliło firmie wdrożyć Lightning na swojej platformie. Integracja umożliwia szybsze i tańsze transakcje na Xapo, zmniejszając czas oczekiwania na potwierdzenie blockchain i opłaty za transakcje w oryginalnej sieci Bitcoin.

Klienci Xapo Bank będą teraz mogli natychmiast zapłacić za małe zakupy o wartości do 100 dolarów u dowolnego sprzedawcy akceptującego płatności Lightning. Transakcje wysokonakładowe na początku nie są obsługiwane za pomocą integracji.

Nowa integracja została wprowadzona 27 lutego 2023 r. jako część nowej aktualizacji dla aplikacji banku Xapo w Apple Store i Google Store. Jak podkreślił dyrektor generalny banku Xapo, Seamus Rocca, potwierdzenie transakcji Bitcoin może trwać do godziny w okresach wysokiego użycia, co sprawia, że BTC nie nadaje się do małych codziennych płatności, takich jak zakupy spożywcze. Poprzez integrację Lightning Network, Xapo pozwala swoim klientom płacić za pomocą Bitcoina bez konieczności przeliczania go na dolary amerykańskie. Rocca zaznaczył również, że płatności Bitcoin są szczególnie kluczowe w czasach hiperinflacji, niepewności gospodarczej i zawirowań politycznych.

Założone w 2013 roku Xapo prowadzi prywatny bank, a także depozytariusza i portfel Bitcoin regulowany przez Gibraltar Financial Services Commission. Firma znana jest z łączenia tradycyjnej bankowości z kryptowalutami poprzez oferowanie kont USD i BTC w jednym miejscu. Firma zapewnia, że w szczytowym okresie przechowywała ponad 800 tys. BTC (równowartość 18,7 miliarda dolarów). Taka ilość Bitcoinów to ponad 4% całej liczby wszystkich BTC w obiegu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0