Bybit zawiera ugodę z Ontario Securities Commission

24 czerwca 2022

Przedsiębiorstwo prowadzi obecnie rozmowy z urzędem, a jeśli proces ten zakończy się niepowodzeniem, firma zaprzestanie działalności w Ontario.

Porozumienie obejmuje kilka środków, które Bybit musi podjąć, ponieważ angażuje się w rozmowy rejestracyjne z kanadyjskim regulatorem. Przypomnijmy, że Ontario Securities Comission nałożyło kary finansowe na Bybit i KuCoin, twierdząc, że firmy te naruszają przepisy dotyczące papierów wartościowych i prowadzą niezarejestrowane platformy handlu aktywami kryptowalutowymi.

Zgodnie z porozumieniem ugodowym firma Bybit ujawniła dochody o łącznej wartości około 2,47 mln dolarów i zrekompensowała OSC koszty w wysokości 7 707 dolarów (10 000 CAD). W ramach ugody na firmę Bybit nie nałożono żadnych dodatkowych kar pieniężnych. Ponadto Bybit ogłosił, że nie będzie przyjmował nowych rachunków od mieszkańców Ontario, dostarczał nowych towarów na istniejące rachunki należące do inwestorów z Ontario ani prowadził działań marketingowych i promocyjnych skierowanych do mieszkańców Ontario.

Obecnie trwają rozmowy rejestracyjne z regulatorem prowincji, a jeśli proces ten nie powiedzie się, Bybit zaprzestanie działalności w Ontario. Inwestorzy, którzy już posiadają kryptowaluty na Bybit, będą zobowiązani do zamknięcia swoich pozycji w określonych ograniczonych produktach, takich jak kontrakty lewarowane, transakcje z depozytem zabezpieczającym lub przedłużenie kredytu. Środki inwestorów detalicznych lub aktywa w Ontario, które nie zostały wydane lub niewykorzystane, mogą zostać wykorzystane na produkty bez ograniczeń lub wycofane z platformy Bybit.

„Doceniamy wysiłki OSC w zakresie ochrony inwestorów z Ontario i cieszymy się na współpracę z OSC pod każdym względem w procesie rejestracji” – poinformowali przedstawiciele Bybit.

Decyzja Ontario Securities Commission była najnowszą z serii ostrzeżeń i działań prawnych podjętych przeciwko giełdom kryptowalutowym, które świadczą usługi dla konsumentów z Ontario. W marcu 2021 roku OSC wydała nakaz dla firm kryptowalutowych działających w Ontario, aby zarejestrować się w przepisach prawa papierów wartościowych prowincji do kwietnia. Od 1 czerwca 2022 r. w Ontario zarejestrowanych jest osiem platform handlu kryptowalutami, w tym Fidelity Digital Assets, Bitvo i Bitbuy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0