Były dyrektor Bank of China dołącza do BitMEX

8 lutego 2021

100x Group, spółka macierzysta BitMEX, zatrudniła byłego chińskiego bankiera Wai Kin Chima na nowego niezależnego dyrektora zarządu niewykonawczego.

Członek zarządu niewykonawczy uczestniczy w kształtowaniu polityki i decyzjach dotyczących planowania w firmie, a także w monitorowaniu dyrektorów wykonawczych oraz działa w interesie akcjonariuszy. Jednak nie jest on częścią zespołu wykonawczego.

Najbardziej znany ze swojego stanowiska dyrektora kredytowego w państwowym banku komercyjnym Bank of China, Chim ma ponad 30-letnie doświadczenie w finansach, w tym w międzynarodowej bankowości, polityce zgodności, ładzie korporacyjnym i zarządzaniu ryzykiem.

Chim zajął stanowisko niezależnego dyrektora niewykonawczego w OCBC Wing Hang Bank z siedzibą w Hongkongu, przewodnicząc komitetowi zarządzania ryzykiem. Przed dołączeniem do OCBC Wing Hang, Chim był także niezależnym dyrektorem niewykonawczym chińskiego oddziału Standard Chartered Bank. Dyrektor zajmował również wysokie stanowisko w Deutsche Bank.

Chim był podobno najlepiej opłacanym dyrektorem w Banku Chin, który opuścił swoje stanowisko w marcu 2015 r. w związku z cięciami płac nałożonymi na menedżerów wyższego szczebla u chińskich pożyczkodawców.

Zatrudnienie nowego dyrektora w 100x ma miejsce wkrótce po tym, jak firma mianowała Alexandra Hoptnera – byłego dyrektora generalnego niemieckiej giełdy Börse Stuttgart – na nowego dyrektora generalnego w styczniu 2021 r. Zgodnie z najnowszą zapowiedzią, zarówno Hoptner, jak i Chim dołączą do zarządu 100x od 1 lutego 2021 r.

Tymczasem grupa 100x aktywnie wzmacnia swoje działania w zakresie regulacji i zgodności w ramach trwających procedur prawnych wniesionych przeciwko BitMEX przez amerykańskie organy nadzoru papierów wartościowych. Pod koniec 2020 r. Commodity Futures Trading Commission złożyła cywilne skargi przeciwko BitMEX, oskarżając firmę o oferowanie niezarejestrowanej sprzedaży instrumentów pochodnych amerykańskim inwestorom detalicznym.

BitMEX ogłosił następnie szereg środków mających na celu poprawę zgodności, w tym nową współpracę z firmą Chainalysis zajmującą się analizą kryptowalut i przeprowadzanie obowiązkowych kontroli. 21 stycznia 100x dołączyło do Global Digital Finance, dużego stowarzyszenia branżowego opowiadającego się za przyjęciem zasobów cyfrowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0