Elon Musk dodaje Bitcoina do swojego bio na Twitterze

29 stycznia 2021

Cena najpopularniejszej na świecie kryptowaluty wzrosła po tym, jak dyrektor generalny Tesli i SpaceX zmienił swój opis biograficzny w popularnym serwisie społecznościowym.

Wysłany na Twittera w piątek, 29 stycznia 2020 r. o godzinie 8:22 czasu UTC jednowyrazowy opis Muska „#bitcoin” widziało 43 miliony obserwujących. Niektórzy z nich zakładali, że tweet był odniesieniem do gwałtownego wzrostu cen Dogecoin (DOGE), który został zainicjowany przez traderów r / wallstreetbet w następstwie niedawnego short-squeeze’a akcji Gamestop (GME). Inni zakładali, że tweet był związany z Bitcoinem.

Tak czy inaczej, o 8:24 rano Bitcoin nagle wystartował. W ciągu następnych 30 minut jego wartość wzrosła o 13,9%, gdy cena monety wzrosła z punktu początkowego 32 194 USD. Według danych CoinMarketCap do godziny 9:04 moneta była warta 36 670 USD. Wkrótce potem BTC kontynuował wzrost, ostatecznie osiągając 37 420 $ – co stanowi ponad 20% wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin.

W grudniu 2020 roku wartość Dogecoin wzrosła o 25% po tym, jak Musk opublikował mem Doge.

Musk nie jest nawet pierwszym miliarderem, który dodał słowo Bitcoin do swojego biografii na Twitterze. Dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, zrobił to samo w połowie 2020 roku. Dorsey jest prezesem Square, firmy fintech odpowiedzialnej za aplikację Cash, która obsługuje również użytkowników Bitcoina. Prawie 80% przychodów Cash App pochodziło z samego Bitcoina do trzeciego kwartału ubiegłego roku.

Elon Musk to amerykański przedsiębiorca i filantrop, założyciel lub współzałożyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company. Obecnie jest dyrektorem generalnym i technicznym w SpaceX oraz dyrektorem generalnym i głównym architektem w Tesla Inc. W gazetach jego działania porównywane są do działań Henry’ego Forda za rewolucyjne podejście do rozwoju motoryzacji. Według stanu na styczeń 2021 jego majątek wynosił wg Bloomberga 188,5 mld USD, a 189,7 mld USD wg „Forbesa”. Musk zajmuje pierwszą pozycję na liście najbogatszych ludzi świata według „Forbesa”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0