Canaan otwiera sklep w Kazachstanie

23 czerwca 2021

Chińska firma powiadomiła opinię publiczną o rozpoczęciu działalności w zakresie wydobywania kryptowalut w Kazachstanie w oparciu o najnowsze jednostki Avalon Miner.

Przeprowadzka firmy do Kazachstanu jest częścią szerszych planów strategicznych dotyczących rozwoju przedsiębiorstwa w tym kraju. Canaan otworzył swoje pierwsze zagraniczne centrum serwisowe w Kazachstanie na początku czerwca 2021 r. Przedsiębiorstwo chce zapewnić lokalnym klientom usługi posprzedażowe, takie jak testowanie maszyn, usługi gwarancyjne, konserwacja czy konsultacje techniczne.

Prezes i dyrektor generalny Canaan, Nangeng Zhang, zaznacza, że debiut firmy w zakresie samodzielnego wydobywania bitcoinów pomoże poprawić jej wyniki finansowe. – Ponieważ integrujemy więcej zasobów branżowych z naszą działalnością, wierzymy, że ten segment biznesowy pozwoli nam ożywić nasze zapasy maszyn górniczych, co w rezultacie ochroni nas przed zmiennościąBbitcoinów i zapewni wystarczające zapasy podczas koniunktury – powiedział.

W ostatnich tygodniach Chiny znacząco zaostrzyły swoje stanowisko w kwestii kryptowalut, a chiński rząd zabronił wydobycia kryptowalut w Syczuanie, Yunnan, Xinjiang, Mongolii Wewnętrznej i Qinghai. W odpowiedzi na represje wielu chińskich operatorów wydobycia kryptowalut rozważa lub już przeniosło się do innych krajów. Jednym z podmiotów, który z powodzeniem przeniósł pierwszą partię swoich górników do Kazachstanu, jest BTC.com. Głośno mówi się także o tym, że już wkrótce za granicę przeniesie się również Bitmain.

Canaan to przedsiębiorstwo, które od wielu lat jest uznawane za solidnego dostawcę rozwiązań komputerowych. W 2013 roku firma wyprodukowała pierwszą na świecie maszynę do wydobywania bitcoinów z napędem ASIC, radykalnie katalizując rozwój zaawansowanego obliczeniowo sektora wydobycia BTC. Obecnie dzięki badaniom akademickim, rygorystycznej wiedzy w zakresie projektowania półprzewodników i wspierany przez dużą sieć partnerów strategicznych Canaan poszerza swój pakiet zaawansowanych ofert sprzętowych. Założycielem, prezesem i dyrektorem generalnym Canaan jest Nangeng Zhang, który specjalizując się w dziedzinie superkomputerów zbadał potencjał projektowania układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC), w konsekwencji uruchamiając pierwszą na świecie cyfrową koparkę kryptowalut opartą na układach ASIC i katalizując erę kopania ASIC.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0