Canaan otwiera sklep w Kazachstanie

Chińska firma powiadomiła opinię publiczną o rozpoczęciu działalności w zakresie wydobywania kryptowalut w Kazachstanie w oparciu o najnowsze jednostki Avalon Miner.

Przeprowadzka firmy do Kazachstanu jest częścią szerszych planów strategicznych dotyczących rozwoju przedsiębiorstwa w tym kraju. Canaan otworzył swoje pierwsze zagraniczne centrum serwisowe w Kazachstanie na początku czerwca 2021 r. Przedsiębiorstwo chce zapewnić lokalnym klientom usługi posprzedażowe, takie jak testowanie maszyn, usługi gwarancyjne, konserwacja czy konsultacje techniczne.

Prezes i dyrektor generalny Canaan, Nangeng Zhang, zaznacza, że debiut firmy w zakresie samodzielnego wydobywania bitcoinów pomoże poprawić jej wyniki finansowe. – Ponieważ integrujemy więcej zasobów branżowych z naszą działalnością, wierzymy, że ten segment biznesowy pozwoli nam ożywić nasze zapasy maszyn górniczych, co w rezultacie ochroni nas przed zmiennościąBbitcoinów i zapewni wystarczające zapasy podczas koniunktury – powiedział.

W ostatnich tygodniach Chiny znacząco zaostrzyły swoje stanowisko w kwestii kryptowalut, a chiński rząd zabronił wydobycia kryptowalut w Syczuanie, Yunnan, Xinjiang, Mongolii Wewnętrznej i Qinghai. W odpowiedzi na represje wielu chińskich operatorów wydobycia kryptowalut rozważa lub już przeniosło się do innych krajów. Jednym z podmiotów, który z powodzeniem przeniósł pierwszą partię swoich górników do Kazachstanu, jest BTC.com. Głośno mówi się także o tym, że już wkrótce za granicę przeniesie się również Bitmain.

Canaan to przedsiębiorstwo, które od wielu lat jest uznawane za solidnego dostawcę rozwiązań komputerowych. W 2013 roku firma wyprodukowała pierwszą na świecie maszynę do wydobywania bitcoinów z napędem ASIC, radykalnie katalizując rozwój zaawansowanego obliczeniowo sektora wydobycia BTC. Obecnie dzięki badaniom akademickim, rygorystycznej wiedzy w zakresie projektowania półprzewodników i wspierany przez dużą sieć partnerów strategicznych Canaan poszerza swój pakiet zaawansowanych ofert sprzętowych. Założycielem, prezesem i dyrektorem generalnym Canaan jest Nangeng Zhang, który specjalizując się w dziedzinie superkomputerów zbadał potencjał projektowania układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC), w konsekwencji uruchamiając pierwszą na świecie cyfrową koparkę kryptowalut opartą na układach ASIC i katalizując erę kopania ASIC.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0