Coinbase z narzędziem do automatycznego audytu inteligentnych kontraktów i klonów DeFi

24 czerwca 2021

Firma zaprezentowała nowe narzędzie, które może automatycznie audytować inteligentne kontrakty zbudowane na Ethereum, które używają języka programowania Solidity.

Główny inżynier bezpieczeństwa blockchain w Coinbase, Peter Kacherginsky, poinformował o nowym narzędziu do analizy bezpieczeństwa firmy, które zostało nazwane „Solidify”. Stworzono je w celu usprawnienia czasochłonnego i podatnego na błędy procesu ręcznej analizy inteligentnych kontraktów. Inżynier podkreślił, że proces wystawiania tokenów giełdy wymaga szeroko zakrojonych przeglądów bezpieczeństwa i „zaleceń ograniczania ryzyka” dla każdej inteligentnej umowy, aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentom.

Firma potrzebowała programu do analizy, który może działać szybko, bezpiecznie i na dużą skalę, ale nie była zadowolona z innych opcji dostępnych na rynku.
„Aby rozwiązać ten problem, opracowaliśmy narzędzie o nazwie Solidify w celu zwiększenia wskaźnika przeglądów bezpieczeństwa nowych aktywów bez obniżania naszego wysokiego standardu bezpieczeństwa, którego klienci Coinbase oczekują w zakresie ochrony swoich tokenów” – napisano w komunikacie.

Narzędzie Solidify ma około 6000 unikalnych podpisów, które można wykorzystać do szybkiego dopasowania ryzyka do inteligentnych kontraktów Ethereum. Analizuje potencjalnie niebezpieczną funkcjonalność i niewystarczająco przetestowane operacje.

Kacherginsky wyjaśnił, że: „Solidify korzysta z dużej bazy sygnatur i silnika dopasowywania wzorców, aby wiarygodnie wykrywać cechy kontraktu i związane z nim ryzyko, standaryzować i oceniać ryzyka inteligentnych kontraktów, sugerować strategie łagodzenia i generować szczegółowe raporty”.

Solidify nie jest jeszcze w stanie szybko analizować złożonych zasobów, takich jak automatyczne animatorzy rynku (AMM) i aplikacje DeFi, ponieważ duża ilość skomplikowanego niestandardowego kodu wymaga dodatkowej ręcznej analizy. – Jednak Solidify jest nadal korzystny dla tych aplikacji podczas analizowania klonów DeFi lub eliminowania standardowych bibliotek z zakresu ręcznego przeglądu, aby analitycy mogli skupić się na niestandardowej logice – zauważa Kacherginsky.

Narzędzie jest obecnie rozwijane, a programiści skupią się na poprawieniu dokładności generowania podpisów i logiki wykrywania oraz integracji formalnych technik weryfikacji w celu zmniejszenia potrzeby ręcznej analizy. Mają również nadzieję na rozszerzenie wsparcia na język programowania Vyper, który jest wykorzystywany przez wirtualną maszynę Ethereum (EVM).

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0