Użytkownicy Airbnb chcą mieć możliwość dokonywania płatności w kryptowalutach

5 stycznia 2022

Dyrektor generalny serwisu zasugerował, że ewentualna opcja płatności kryptowalutami na platformie nie będzie ograniczona do jednej lub dwóch walut cyfrowych.

3 stycznia 2022 r. Brian Chesky opublikował ankietę, w której zapytał 400 tysięcy obserwujących go osób o to, czego oczekują od platformy w 2022 roku. Jak sie okazuje, większość respondentów podczas wynajmowania swojego kolejnego domu lub mieszkania na Airbnb chce mieć możliwość płacenia Bitcoinami lub innymi popularnymi walutami cyfrowymi. Pozostałe prośby dotyczyły przejrzystego wyświetlania cen, programu lojalnościowego dla gości, aktualnych opłat za sprzątanie i lepszej obsługi klienta.

Chesky przyznał, że ma wiele pomysłów dotyczących tokenów, co sugerowałoby, że potencjalny wybór kryptowalut na Airbnb nie będzie ograniczony do jednego lub dwóch aktywów cyfrowych. Obecnie serwis akceptuje płatności za pomocą Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay i PayPal. Dyrektor generalny Airbnb zauważył również, że kierowana przez niego firma od 2013 roku w transakcjach przetworzyła 336 miliardów dolarów.

We wrześniu 2021 r. Chesky w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Fox Business powiedział, że firma otrzymała wiele zapytań dotyczących płatności kryptowalutowych. – Dostajemy wiele zapytań, otrzymuję je od lat – mówił. Z kolei podczas listopadowego wywiadu z Nilay Patel z „The Verge”, został zapytany o swoje przemyślenia na temat przyszłości kryptowalut i metaverse. – Zdecydowanie się temu przyglądamy. Absolutnie. Podobnie jak w rewolucji w podróżowaniu, wyraźnie widać rewolucję w kryptowalutach – przyznał.

Chesky przypomniał również, że Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, jest byłym pracownikiem Airbnb.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0