Cardano najbardziej rozwiniętym projektem kryptowalutowym na GitHubie

4 stycznia 2022

Według danych zebranych przez CryptoRank i Santiment, Cardano był najbardziej rozwiniętym projektem kryptowalutowym na GitHubie w 2021 roku.

W pierwszej trójce znalazły się również Kusama i Polkadot, odpowiednio na drugim i trzecim miejscu, z mniej więcej taką samą liczbą wydarzeń w ciągu roku. Cardano pokonało aktywność deweloperską Ethereum z dużą przewagą, zajmując czwarte miejsce. Santiment definiuje wydarzenie na GitHubie jako tworzenie problemu, tworzenie pull requestu, komentowanie problemu lub pull requestu, lub forking/starring/watching repozytorium kodu.

Założyciel Cardano Charles Hoskinson ujawnił, że na blockchainie w fazie rozwoju znajduje się obecnie około 127 projektów. Jednocześnie Hoskinson spodziewa się, że liczba użytkowników ADA wzrośnie dziesięciokrotnie dzięki rosnącej popularności niezbywalnych tokenów, czyli NFT. Obecnie Cardano liczy sobie 2 miliony użytkowników.

Technologiczne zaawansowanie Cardano również zyskuje na znaczeniu po premierze Alonzo. Jednym z projektów, któremu z pewnością warto jest przyjrzeć się bliżej, jest ulepszenie warstwy drugiej Hydra, która przekazuje transakcje poza łańcuchem do puli stakingowych bez podziału samej księgi. Teoretycznie, może to umożliwić zaawansowane liniowe skalowanie sieci z setkami „węzłów Hydra”, z których każdy przetwarza setki transakcji.

Kolejną wartą uwagi wzmianką jest nowatorski mechanizm finansowania fintech, znany jako początkowa oferta puli udziałów (ISPO), który jest unikalny dla blockchainu Cardano. W tym układzie entuzjaści blockchain delegują swoje kryptowaluty w protokole i otrzymują tokeny nowego projektu, który finansują jako nagrody. W przeciwieństwie do tego, nagrody za stakowanie ADA trafiają do deweloperów. Środki nie opuszczają portfela delegatora, dzięki czemu proces jest bezpieczny.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0