Cardano planuje uruchomienie inteligentnych kontraktów

18 lipca 2021

Sieć testowa Alonzo White przybliża Cardano o krok do NFT i różnych przypadków użycia De-Fi.

IOHK, zespół ds. rozwoju blockchain stojący za Cardano, poinformował, że ​​sieć testowa Alonzo projektu oficjalnie przeszła z niebieskiej na białą, przynosząc ze sobą długo oczekiwaną ekspansję ekosystemu do funkcjonalnych inteligentnych kontraktów.

Podczas gdy poprzednia sieć testowa, znana jako Alonzo Blue, oferowała kilka inteligentnych funkcji kontraktowych, były one dostępne tylko dla ograniczonej liczby osób wtajemniczonych. Nowa aktualizacja pozwoli około 500 walidatorom, operatorom puli stawek i programistom na testowanie tych funkcji w przyszłości.

Alonzo White ma działać przez dwa do czterech tygodni, zanim przejdzie do ostatecznej sieci testowej dla obecnej fazy rozwoju, znanej jako Alonzo Purple.

Pomimo niedawnych sprzeciwów ze strony innych członków społeczności blockchain, założyciel Cardano, Charles Hoskinson, powiedział, że wszystko jest na dobrej drodze zgodnie z planem rozwoju projektu. Zauważył on również, że w całej sieci Cardano sprzedano ponad 10 milionów dolarów w NFT z „dziesiątkami tysięcy aktywów”. Po udostępnieniu Alonzo White do sieci głównej programiści będą mogli uruchamiać aplikacje dApps, NFT i inne.

Po ogłoszeniu Alonzo White, rynek NFT i DeFi o nazwie Spores Network ogłosił udaną zbiórkę funduszy w wysokości 2,3 miliona dolarów. Firma oświadczyła, że ​​​​ma nadzieję wykorzystać niższe koszty transakcji Cardano, niższy ślad węglowy i wyższą przepustowość transakcji do udostępniać NFT użytkownikom masowym.

Wraz z dołączaniem większej liczby firm i artystów do rozwijającego się rynku NFT, takich jak Dolce and Gabbana, wprowadzenie większej liczby NFT do sieci może prowadzić do dużych zysków dla Cardano i jej użytkowników.

Cardano to sieć blockchain oparta na Proof of Stake (PoS), który jest jednym z rodzajów algorytmów konsensusu dla sieci blockchain. Jest rozwijana jako zdecentralizowana platforma programistyczna aplikacji (DApp), z blockchainem obsługującym wiele aktywów i weryfikowalną inteligentnymi kontraktami. Wewnętrzną kryptowalutą Cardano jest Ada. Platforma rozpoczęła rozwój w 2015 roku i została uruchomiona w 2017 roku przez Karola Hoskinson (współzałożyciela Ethereum i BitShares). W przeciwieństwie do wielu innych blockchainów, Cardano nie opiera się na podstawach technicznych zaczerpniętych z Bitcoin lub innych systemów kryptowalut. Zamiast tego IOHK (firma technologiczna założona przez Karola Hoskinson i Jeremy Wooda) rozpoczęła współprace z wiodącymi na świecie naukowcami w zakresie badań podstawowych, z których większość podlega wzajemnej ocenie akademickiej. Wszystkie badania i specyfikacje techniczne i inne działania związane z rozwojem Cardano, są dostępne publicznie. Cardano zostało zaprojektowane przez globalny zespół ekspertów, z dyscyplin takich jak systemy rozproszone, języki programowania, teorię gier i jest opracowywane wspólnie z IOHK, Fundacją Cardano i Emurgo.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0