Kraken wstrzymuje usługi dla klientów z Rosji

Giełda kryptowalutowa,ogranicza konta rosyjskich użytkowników na swojej platformie zgodnie z sankcjami ze strony Unii Europejskiej.

19 października 2022 r. firma rozesłała e-maile do swoich rosyjskich klientów, w których poinformowała o wstrzymaniu oferowanych im usług. „Ze względu na nowe przepisy europejskie, musimy podjąć środki w celu ograniczenia twojego konta Kraken. Będziemy aktualizować nasze centrum wsparcia, jeśli nastąpią jakiekolwiek zmiany. Przepraszamy za spowodowane niedogodności” – napisano.

Firma nie określiła Rosjanom terminu na wycofanie środków z giełdy. – Od czasu ogłoszenia przez UE, pracowaliśmy nad wprowadzeniem zmian niezbędnych do przestrzegania najnowszego pakietu sankcji przeciwko Rosji – powiedział rzecznik przedsiębiorstwa.

Najnowsze ograniczenia nałożone na Krakena nie są pierwszym przypadkiem, gdy giełda ma do czynienia z regulatorami zmuszającymi scentralizowane giełdy do zamknięcia niektórych kont. W lutym 2022 r. były dyrektor generalny Kraken Jesse Powell potępił władze Kanady za zamrożenie portfeli kryptowalutowych zaangażowanych w finansowanie lokalnych protestów COVID-19. Ostrzegł on wówczas opinię publiczną, że Kraken może zostać zmuszony do zamrożenia niektórych portfeli przez regulatorów, doradzając inwestorom kryptowalutowym, aby przenieśli kryptowaluty z giełd. – Jeżelimasz obawy, nie trzymaj swoich funduszy u żadnego scentralizowanego lub regulowanego powiernika. Nie możemy cię chronić – powiedział wówczas Powell.

Ograniczając rosyjskich użytkowników na swojej platformie, Kraken dołącza do rosnącej liczby globalnych giełd kryptowalut i portfeli, które przestały obsługiwać Rosjan. Wcześniej podobną decyzję podjęły takie firmy jak Blockchain.com, Crypto.com i LocalBitcoins. Z kolei Bitfinex, jedna z niewielu giełd, która wcześniej sprzeciwiała się zakazowi korzystania ze swojej platformy przez nieobjętych sankcjami Rosjan, również została zmuszona do przestrzegania sankcji. – Przestrzegamy wszystkich przepisów, którymi jesteśmy związani i ściśle monitorujemy sytuację – powiedział starszy kierownik PR Bitfinex, Joe Morgan.

Nowe sankcje kryptowalutowe są częścią ósmego pakietu sankcji Unii Europejskiej, które zostały nałożone na Rosję 6 października 2022 r. Wprowadzają one ogólny zakaz wszelkich transakcji kryptowalutowych i płatności między firmami regulowanymi w Europie a rosyjskimi użytkownikami. Początkowo UE przyjęła swoje pierwsze sankcje kryptowalutowe przeciwko Rosji w kwietniu, ograniczając uprawnienia rosyjskich użytkowników, jeśli ich stan posiadania przekraczał w tym czasie 10 tys. euro

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0