Kraken wstrzymuje usługi dla klientów z Rosji

24 października 2022

Giełda kryptowalutowa,ogranicza konta rosyjskich użytkowników na swojej platformie zgodnie z sankcjami ze strony Unii Europejskiej.

19 października 2022 r. firma rozesłała e-maile do swoich rosyjskich klientów, w których poinformowała o wstrzymaniu oferowanych im usług. „Ze względu na nowe przepisy europejskie, musimy podjąć środki w celu ograniczenia twojego konta Kraken. Będziemy aktualizować nasze centrum wsparcia, jeśli nastąpią jakiekolwiek zmiany. Przepraszamy za spowodowane niedogodności” – napisano.

Firma nie określiła Rosjanom terminu na wycofanie środków z giełdy. – Od czasu ogłoszenia przez UE, pracowaliśmy nad wprowadzeniem zmian niezbędnych do przestrzegania najnowszego pakietu sankcji przeciwko Rosji – powiedział rzecznik przedsiębiorstwa.

Najnowsze ograniczenia nałożone na Krakena nie są pierwszym przypadkiem, gdy giełda ma do czynienia z regulatorami zmuszającymi scentralizowane giełdy do zamknięcia niektórych kont. W lutym 2022 r. były dyrektor generalny Kraken Jesse Powell potępił władze Kanady za zamrożenie portfeli kryptowalutowych zaangażowanych w finansowanie lokalnych protestów COVID-19. Ostrzegł on wówczas opinię publiczną, że Kraken może zostać zmuszony do zamrożenia niektórych portfeli przez regulatorów, doradzając inwestorom kryptowalutowym, aby przenieśli kryptowaluty z giełd. – Jeżelimasz obawy, nie trzymaj swoich funduszy u żadnego scentralizowanego lub regulowanego powiernika. Nie możemy cię chronić – powiedział wówczas Powell.

Ograniczając rosyjskich użytkowników na swojej platformie, Kraken dołącza do rosnącej liczby globalnych giełd kryptowalut i portfeli, które przestały obsługiwać Rosjan. Wcześniej podobną decyzję podjęły takie firmy jak Blockchain.com, Crypto.com i LocalBitcoins. Z kolei Bitfinex, jedna z niewielu giełd, która wcześniej sprzeciwiała się zakazowi korzystania ze swojej platformy przez nieobjętych sankcjami Rosjan, również została zmuszona do przestrzegania sankcji. – Przestrzegamy wszystkich przepisów, którymi jesteśmy związani i ściśle monitorujemy sytuację – powiedział starszy kierownik PR Bitfinex, Joe Morgan.

Nowe sankcje kryptowalutowe są częścią ósmego pakietu sankcji Unii Europejskiej, które zostały nałożone na Rosję 6 października 2022 r. Wprowadzają one ogólny zakaz wszelkich transakcji kryptowalutowych i płatności między firmami regulowanymi w Europie a rosyjskimi użytkownikami. Początkowo UE przyjęła swoje pierwsze sankcje kryptowalutowe przeciwko Rosji w kwietniu, ograniczając uprawnienia rosyjskich użytkowników, jeśli ich stan posiadania przekraczał w tym czasie 10 tys. euro

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0