Celsius Networks prosi o zgodę na wyprzedaż stablecoinów

19 września 2022

Firma pożyczająca kryptowaluty zamierza uzyskać płynność finansową i wesprzeć swoją działalność środkami z wyprzedaży.

Przedsiębiorstwo udzielające pożyczek kryptowalutowych, które zamroziła wypłaty w czerwcu 2022 r., zwróciło się do Sądu Upadłościowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku z wnioskiem o pozwolenie na sprzedaż swoich udziałów w stablecoinach. Jak poinformowali przedstawiciele firmy, powinno to pozwolić umożliwić na poprawienie jej płynności w celu spłacenia bieżących zobowiązań finansowych.

Wiadomo już, że wniosek został złożony przez obsługjący firmę zespół prawny kancelarii Kirkland & Ellis. Rozprawa, na której sąd miałby go przyjąć lub odrzucić, odbędzie się 6 października 2022 roku.

Celsius posiada obecnie równowartość 23 milionów dolarów w jedenastu różnych stablecoinach. W przypadku sprzedaży, środki te zostałyby przeznaczone na wsparcie bieżącej działalności firmy. „Sekcja 363 kodeksu upadłościowego ma na celu osiągnięcie równowagi pomiędzy umożliwieniem przedsiębiorstwu kontynuowania codziennej działalności bez nadmiernego nadzoru sądu lub wierzycieli a ochroną zabezpieczonych wierzycieli i innych osób przed rozproszeniem aktywów masy upadłościowej” – czytamy we wniosku.

Przedsiębiorstwo złożyło wniosek zobowiązując się do częściowego zwrotu pieniędzy klientom. Dotyczyłoby to jednak tylko kont Custody i Withold oraz aktywów typu custody o wartości 7575 dolarów lub mniejszej. Działanie to ściągnęło na siebie krytykę ze strony przedstawicieli branży kryptowalutowej, ponieważ z ograniczenia wynika, że z 210 milionów dolarów uwolnione mogłoby zostać jedynie 50 milionów.

Tymczasem 31 sierpnia 2022 r. grupa 64 posiadaczy kont powierniczych złożyła przeciw Celsiusowi  skargę w celu odzyskania swoich aktywów. W dokumencie można przeczytać, że firma „nie honorowała żadnych wypłat z jakichkolwiek programów, w tym usług powierniczych”. Jak czytamy dalej, jest to sprzeczne z prostym językiem warunków użytkowania dłużników, ponieważ stanowią one, że tytuł do aktywów powierniczych zawsze pozostaje u użytkownika.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0