Starbucks z tokenami NFT dla wielbicieli kawy

19 września 2022

Sieć kawiarni zaoferuje swoim amerykańskim klientom możliwość nabywania cyfrowych znaczków kolekcjonerskich w formie niefunkcjonalnych tokenów.

Każdy kolekcjonerski znaczek, nazwany „Starbucks Odyssey”, będzie miał swoją własność zweryfikowaną w blockchainie i będzie miał wartość punktową zależną od jego rzadkości. “W miarę zbierania kolejnych znaczków, punkty członków będą rosły, odblokowując dostęp do unikalnych doświadczeń” – poinformowała firma w komunikacie. 

Nagrody obejmują możliwość otrzymania wirtualnego martini espresso, dostęp do unikalnych towarów, udział w ekskluzywnych wydarzeniach w Starbucks Reserve Roasteries, a także wycieczki do farmy kawy Starbucks Hacienda Alsacia w Kostaryce.

Kawosze mogą zdobywać NFT grając w interaktywne gry o tematyce kawowej lub podejmując wyzwania na Starbucks Odyssey – platformie, która zostanie uruchomiona jeszcze w 2022 roku. Użytkownicy mogą również kupować NFT na wbudowanym rynku bez konieczności podłączania portfela lub używania jakichkolwiek kryptowalut.

Wszystkie znaczki będą zawierały ikoniczne dzieła sztuki Starbucksa współtworzone z partnerami firmy i artystami zewnętrznymi. Część dochodów ze sprzedaży limitowanych znaczków zostanie przekazana na wsparcie twórców. Same NFT są bite na blockchainie proof-of-stake, stworzonym przez Polygon. – Wchodzimy w przestrzeń Web3 inaczej niż jakakolwiek inna marka, jednocześnie pogłębiając połączenie naszych członków ze Starbucksem. Naszą wizją jest stworzenie miejsca, w którym nasza cyfrowa społeczność może spotykać się przy kawie, angażować się w immersyjne doświadczenia i świętować dziedzictwo i przyszłość Starbucksa – powiedział Brady Brewer, wiceprezes i szef działu marketingu firmy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0