Goldman Sachs: akcje kryptowalut rozwiązują problem zmienności

24 maja 2021

Will Nance, analityk Goldman Sachs stwierdził, że akcje Coinbase to najlepszy sposób na zdobycie przez inwestorów ekspozycji na branżę kryptowalut.

Z opracowanego przez bank raportu wynika, że akcje firm kryptograficznych, takich jak Coinbase, należy traktować jako zabezpieczenie przed paraboliczną zmiennością kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC). „Chociaż uważamy, że obecnie podstawowa działalność oferuje atrakcyjny profil wzrostu z potencjałem do osiągnięcia nowych, wysokich poziomów rentowności, widzimy znaczną lukę dla nowych inicjatyw, które mają zapewnić bardziej stabilne i powtarzające się strumienie przychodów, które uzupełniają podstawową działalność handlową w dłuższej perspektywie. – napisali analitycy.

W ocenie kupna akcji Coinbase analitycy Goldman Sachs ustalili 12-miesięczną cenę docelową na 306 dolarów, co oznacza wzrost ceny akcji o 36%. Jednak długoterminowy los Coinbase będzie zależał od dalszego sukcesu lub niepowodzenia kryptowalut jako klasy aktywów.

Po nowo zainicjowanym ratingu kupna, akcje Coinbase COIN wzrosły o prawie 3,5% do ponad 235 dolarów w obrocie przed wprowadzeniem na rynek. Akcje zadebiutowały na giełdzie Nasdaq 14 kwietnia po cenie 381 dolarów. Odbicie cenowe idzie w parze ze znacznym wzrostem na rynkach kryptowalut, gdzie Bitcoin wzrósł o ponad 4% w ciągu ostatnich 24 godzin, aby handlować powyżej 37 400 dolarów.

Najnowsza ocena kupna to nie pierwszy przypadek, w którym Goldman Sachs wspomniał o Coinbase jako udanej akcji. Pod koniec kwietnia 2021 r. bank wymienił Coinbase jako jedną z 19 amerykańskich spółek notujących znacznie lepsze wyniki niż S&P 500.

Goldman Sachs to jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, założony w 1869 z siedzibą w Nowym Jorku. Przedsiębiorstwo ma biura w głównych centrach finansowych takich jak: Nowy Jork, Londyn, Chicago, Los Angeles, San Francisco, Frankfurt, Zurych, Paryż, São Paulo, Bangalore, Mumbaj, Hongkong, Pekin, Singapur, Salt Lake City, Sydney, Dubaj, Mediolan, Melbourne, Tokio, Tajpej, Moskwa, Toronto, a od maja 2011 także w Warszawie. Goldman Sachs działa jako doradca finansowy dla największych przedsiębiorstw, rządów i najbogatszych rodzin na świecie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0