Tesla akceptuje już Bitcoiny od klientów z USA

24 marca 2021

Elon Musk ogłosił, że samochody Tesli można teraz kupować za pomocą Bitcoin (BTC).

Dyrektor generalny firmy zajmującej się produkcją samochodów elektrycznych powiedział, że przedsiębiorstwo będzie obsługiwać węzły Bitcoin bezpośrednio oraz przechowywać bitcoiny, które gromadzi, bez zamiany ich na fiat.

Tesla po raz pierwszy zasygnalizowała zamiar rozpoczęcia zamiany Bitcoinów na produkty na początku lutego 2021 r., po zakupie aktywów cyfrowych o wartości 1,5 miliarda dolarów. Opcja zakupu produktów Tesli za pomocą BTC pozostanie na razie dostępna tylko dla klientów ze Stanów Zjednoczonych.

Stanowcze stanowisko Elona Muska dotyczące tego, że ​​Bitcoin zarobiony na sprzedaży pojazdów firmy nie zostanie zamieniony na fiat, sugeruje, że BTC jest wykorzystywany nie tylko jako środek transakcyjny, ale także jako narzędzie inwestycyjne.

Prowadząc własne dedykowane węzły Bitcoin, Tesla dołączy do globalnej sieci operatorów peer-to-peer, którzy hostują i synchronizują łańcuch bloków Bitcoin.

Użytkownicy posiadający adres IP ze Stanów Zjednoczonych i odwiedzający witrynę internetową Tesli moga już zobaczyć nowy widżet płatności w Bitcoinach. Warunki Tesli dotyczące Bitcoina stwierdzają, że ta kryptowaluta jest jedynym zasobem cyfrowym, który Tesla obecnie akceptuje jako płatność za swoje produkty. „Nie możesz dokonywać u nas zakupów przy użyciu innych zasobów cyfrowych, w tym produktów rozwidlonych Bitcoin, takich jak Bitcoin Cash i Bitcoin SV. Nasz portfel cyfrowy Bitcoin nie jest skonfigurowany do wykrywania lub odbierania zasobów cyfrowych innych niż Bitcoin” – czytamy na stronie internetowej Tesli.

Tesla, Inc. to amerykańska firma zajmująca się pojazdami elektrycznymi i czystą energią z siedzibą w Palo Alto w Kalifornii. Produkty Tesli to samochody elektryczne, akumulatory energii od domu do wagi sieciowej, panele słoneczne i dachówki słoneczne, a także inne powiązane produkty i usługi. Tesla jest uznawana za najlepiej sprzedającego się na świecie producenta elektrycznych samochodów osobowych z wtyczką i baterią, z udziałem w rynku wynoszącym 16% segmentu wtyczek i 23% sprzedaży w segmencie akumulatorów elektrycznych w 2020 r. Poprzez swoją spółkę zależną SolarCity Tesla rozwija i jest głównym instalatorem słonecznych systemów fotowoltaicznych w Stanach Zjednoczonych. Tesla jest również jednym z największych światowych dostawców akumulatorowych systemów magazynowania energii, z 3 GWh akumulatorów dostarczonych w 2020 r.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0