Platforma maklerska Public.com z funkcją handlu kryptograficznego

8 października 2021

Użytkownicy serwisu będą mogli handlować i przechowywać kryptowaluty w tej samej aplikacji, której używają do zarządzania portfelami akcji.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, nowa funkcja handlu kryptograficznego zostanie udostępniona użytkownikom w ciągu najbliższych kilku tygodni. W ramach usługi Public zaoferuje wsparcie dla Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i Dogecoin (DOGE). Inne oferowane kryptowaluty to Cardano (ADA), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH), Stellar (XLM), Zcash (ZEC), Ethereum Classic (ETC) i Dash (DASH) .

Funkcja handlu kryptograficznego Public jest oferowana w połączeniu z Apex Crypto. Z racji tego, że Apex Crypto nie posiada BitLicense w Nowym Jorku, produkt nie będzie dostępny dla mieszkańców tego stanu.

Apex Crypto ma świadczyć usługi egzekucji i przechowywania dla nowego produktu do handlu kryptograficznego Public. Przypomnijmy, że w lutym 2021 r. Public zapewniło sobie dodatkowe finansowanie o wartości 220 milionów dolarów, aby przekroczyć granicę 1 miliarda dolarów wyceny.

Podobnie jak Robinhood, Public oferuje również handel akcjami bez prowizji, ale posiada dodatkowy element mediów społecznościowych, który może wykorzystać pojawiające się szaleństwo inwestycji detalicznych napędzanych akcjami memów.

W lutym 2021 r. Public odrzuciło praktykę płatności za przepływ zamówień (PFOF), która polega na tym, że platformy maklerskie przesyłają zamówienia do animatorów rynku w celu realizacji transakcji, zamiast wysyłać je bezpośrednio na giełdy. Praktyka ta wywołała spore kontrowersje i była głównym punktem dyskusji podczas spotkania Gamestop.

Public to inwestycyjna sieć społecznościowa, w której członkowie mogą posiadać ułamkowe udziały w akcjach i funduszach ETF, śledzić popularnych twórców i dzielić się pomysłami w społeczności inwestorów. Giełda jest miejscem integracyjnym i edukacyjnym i posiada liczne funkcje społecznościowe. Jak podkreślają przedstawiciele serwisu, ich zdaniem istotnym powodem, dla którego wiele osób nie inwestuje, jest brak znajomości zagadnień finansowych, drogie produkty finansowe i gwałtownie rosnące ceny akcji, które mogą wymagać od ludzi zainwestowania 1000 USD lub więcej w celu zakupu jednej akcji popularnych, dochodowych akcji. Tymczasem Public został zbudowany w celu rozwiązania tych czynników w celu odblokowania większego dostępu do rynku akcji dla szerszego grona inwestorów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0