CIA angażuje się w branżę kryptowalut

13 grudnia 2021

Dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej William Burns przyznał, że agencja posiada wiele różnych projektów skoncentrowanych na kryptowalutach.

Teorie spiskowe wśród pewnej liczby entuzjastów kryptowalut od lat mówią, że anonimowy wynalazca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, był w rzeczywistości pracownikiem CIA. Teraz wszyscy jej wyznawcy mają pożywkę, ponieważ dyrektor CIA William Burns zdradził, że agencja wywiadowcza ma „kilka różnych projektów skupionych na kryptowalutach”.

Przemawiając podczas konferencji zorganizowanej przez „The Wall Street Journal” Burns odniósł się do pytania, czy CIA przygląda się kryptowalutom, które są obecnie wykorzystywane do ataków ransomware. – Jest to coś, co odziedziczyłem – odpowiedział. – Rozpoczął to mój poprzednik, uruchamiając szereg różnych projektów skupiających się na kryptowalutach i próbach przyjrzenia się konsekwencjom drugiego i trzeciego rzędu, a także pomocy naszym kolegom z innych części rządu USA w celu zapewnienia solidnych informacji na temat tego, co obserwujemy – dodał.

Zdaniem szefa CIA, kryptowaluty mogą mieć ogromny wpływ na wszystko, począwszy od ataków typu ransomware, ponieważ jednym ze sposobów walki z nimi i ich powstrzymania jest możliwość dotarcia do sieci finansowych, z których korzysta tak wiele siatek przestępczych, a to z kolei wiąże się z kwestią walut cyfrowych.

Wypowiedź Burnsa wywołała burzę wśród zwolenników teorii spiskowych, którzy wierzą, że to CIA odpowiada za stworzenie Bitcoina. Na Twitterze pojawiły się tysiące wpisów i komentarzy, w których internauci dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat zaangażowania agencji w branżę krypto. Przeciwnicy tej teorii są jednak zdania, że nawet gdyby amerykańska agencja wywiadowcza była odpowiedzialne za wynalezienie BTC, to i tak niczego by to nie zmieniło. W obecnych czasach kryptowaluta jest bowiem w dużej mierze kontrolowana przez jej posiadaczy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0