MicroStrategy kupuje 82 mln dolarów w Bitcoinach

10 grudnia 2021

Firma zajmująca się wywiadem gospodarczym dodała 1434 bitcoinów do swoich zasobów po zakupie aktywów kryptograficznych po średniej cenie 57 477 dolara za 1 BTC.

Zgodnie z wnioskiem złożonym 9 grudnia 2021 r. w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, MicroStrategy kupiło 1434 Bitcoinów między 29 listopada a 8 grudnia 2021 r. za kwotę około 82,4 miliona dolarów, co daje łącznie 122 478 BTC. Dzięki niedawnemu zakupowi udziały MicroStrategy na dzen 10 grudnia 2021 r. były wyceniane na ponad 5,9 miliarda dolarów, co dawało firmie ponad 2,2 miliarda dolarów zysków.

Od czasu dokonania pierwszej inwestycji w Bitcoiny o wartości 250 milionów dolarów w sierpniu 2020 r., MicroStrategy kupiła miliardy dolarów w Bitcoinach w ramach oddzielnych zakupów, korzystając z posiadanej przez firmy gotówki. W tym samym czasie przedsiębiorstwo zajmowało się sprzedażą zamiennych obligacji senioralnych w ofertach prywatnych nabywcom instytucjonalnym.

MicroStrategy Incorporated to firma dostarczająca analizy biznesowe, oprogramowanie mobilne i usługi oparte na chmurze. Założona w 1989 roku przez Michaela J. Saylora, Sanju Bansal i Thomasa Spahra firma tworzy oprogramowanie do analizy danych wewnętrznych i zewnętrznych w celu podejmowania decyzji biznesowych i tworzenia aplikacji mobilnych. Jest to spółka publiczna z siedzibą w Tysons Corner w stanie Wirginia, w obszarze metropolitalnym Waszyngtonu. Jej główni konkurenci w zakresie analityki biznesowej to SAP AG Business Objects, IBM Cognos i Oracle Corporation’s BI Platform. Saylor jest dyrektorem generalnym i prezesem zarządu.

MicroStrategy 2020, najnowsza wersja oprogramowania do analizy biznesowej firmy, zawiera ulepszenia funkcji HyperIntelligence dostawcy, wbudowanego systemu analitycznego wykorzystującego rozszerzoną inteligencję i technologię uczenia maszynowego. MicroStrategy 2019, poprzednia wersja platformy, skupiała się na trzech obszarach: federacyjnej analityce, umożliwiającej rozszerzoną łączność ze źródłami danych i aplikacjami; mobilność transformacyjna, ułatwiająca tworzenie aplikacji mobilnych; oraz HyperIntelligence, integrujący wykrywanie tożsamości Bluetooth i głos. Wcześniejszy pakiet oprogramowania, MicroStrategy 10, składał się z MicroStrategy Analytics, MicroStrategy Mobile i Usher.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0