Mirror otwiera dostęp do platformy blogowej blockchain

Zdecentralizowana platforma blogowa oparta na Ethereum otworzyła swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych.

Mirror został uruchomiony w grudniu 2020 r., w celu umożliwienia wybranym autorom umieszczania publikacji na zdecentralizowanej platformie blogowej. Współtwórcy mogli uzyskać dostęp do serwisu poprzez głosowanie w cotygodniowych konkursach za pomocą natywnego tokena WRITE platformy, przy zaledwie dziesięciu twórcach treści wybranych tygodniowo.

W komunikacie opublikowanym 6 października 2021 r. przedstawiciele firmy poinformowali, że stary system został zlikwidowany. Obecnie platforma jest dostępna dla każdego, kto posiada adres i portfel Ethereum. W przeciwieństwie do większości dużych komercyjnych platform blogowych, które sprzedają reklamy, wydawcy w Mirror kontrolują własne treści, ponieważ są one przechowywane na zdecentralizowanym łańcuchu bloków zamiast na serwerach firmowych. Ta zawartość jest kryptograficznie bezpieczna, więc nie może być modyfikowana ani uszkodzona, a użytkownicy mogą opuścić platformę ze wszystkimi swoimi danymi, jeśli nie chcą już być jej częścią. „Mirror ewoluował od narzędzia dla pisarzy do pełnego zestawu kreatywnego pakietu web3 dla społeczności i organizacji DAO” – napisano w komunikacie.

Mirror to zdecentralizowana platforma blogowa oparta na blockchain i krypto, która ma na celu łączenie twórców bezpośrednio z ich odbiorcami. Wydawcy mogą finansować społecznościowo swoje przyszłe projekty, a sponsorzy posiadają udziały w końcowej wartości projektu. Aby dołączyć do platformy należy zdobyć 1 token $WRITE, który można wymienić na unikalną domenę ENS używaną do publikacji.

Po podłączeniu portfela Ethereum użytkownicy Mirrora mogą zacząć tworzyć treści i osadzać w nich elementy multimedialne, takie jak filmy, ramki iFrame, posty w mediach społecznościowych, NFT czy aukcje i fundusze społecznościowe. Blogi można również importować z innych platform, takich jak Medium lub Substack. Użytkownicy kopii lustrzanych mogą udostępniać i finansować własną pracę za pomocą platformy i integracji adresów Ethereum.

Z Mirrora chętnie korzystają m.in. liderzy branży kryptowalutowej. Jednym z nich jest współzałożyciel Ethereum. W lipcu film dokumentalny o rozwoju Ethereum wykorzystał Mirror do zebrania 1036 ETH z funduszu społecznościowego na platformie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0