Mirror otwiera dostęp do platformy blogowej blockchain

6 października 2021

Zdecentralizowana platforma blogowa oparta na Ethereum otworzyła swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych.

Mirror został uruchomiony w grudniu 2020 r., w celu umożliwienia wybranym autorom umieszczania publikacji na zdecentralizowanej platformie blogowej. Współtwórcy mogli uzyskać dostęp do serwisu poprzez głosowanie w cotygodniowych konkursach za pomocą natywnego tokena WRITE platformy, przy zaledwie dziesięciu twórcach treści wybranych tygodniowo.

W komunikacie opublikowanym 6 października 2021 r. przedstawiciele firmy poinformowali, że stary system został zlikwidowany. Obecnie platforma jest dostępna dla każdego, kto posiada adres i portfel Ethereum. W przeciwieństwie do większości dużych komercyjnych platform blogowych, które sprzedają reklamy, wydawcy w Mirror kontrolują własne treści, ponieważ są one przechowywane na zdecentralizowanym łańcuchu bloków zamiast na serwerach firmowych. Ta zawartość jest kryptograficznie bezpieczna, więc nie może być modyfikowana ani uszkodzona, a użytkownicy mogą opuścić platformę ze wszystkimi swoimi danymi, jeśli nie chcą już być jej częścią. „Mirror ewoluował od narzędzia dla pisarzy do pełnego zestawu kreatywnego pakietu web3 dla społeczności i organizacji DAO” – napisano w komunikacie.

Mirror to zdecentralizowana platforma blogowa oparta na blockchain i krypto, która ma na celu łączenie twórców bezpośrednio z ich odbiorcami. Wydawcy mogą finansować społecznościowo swoje przyszłe projekty, a sponsorzy posiadają udziały w końcowej wartości projektu. Aby dołączyć do platformy należy zdobyć 1 token $WRITE, który można wymienić na unikalną domenę ENS używaną do publikacji.

Po podłączeniu portfela Ethereum użytkownicy Mirrora mogą zacząć tworzyć treści i osadzać w nich elementy multimedialne, takie jak filmy, ramki iFrame, posty w mediach społecznościowych, NFT czy aukcje i fundusze społecznościowe. Blogi można również importować z innych platform, takich jak Medium lub Substack. Użytkownicy kopii lustrzanych mogą udostępniać i finansować własną pracę za pomocą platformy i integracji adresów Ethereum.

Z Mirrora chętnie korzystają m.in. liderzy branży kryptowalutowej. Jednym z nich jest współzałożyciel Ethereum. W lipcu film dokumentalny o rozwoju Ethereum wykorzystał Mirror do zebrania 1036 ETH z funduszu społecznościowego na platformie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0