Circle przejmuje Cybavo i zwiększa adopcję stablecoinów

13 czerwca 2022

Firma świadcząca usługi finansowe typu peer-to-peer, zgodziła się przejąć Cybavo, platformę infrastruktury aktywów cyfrowych.

Dzięki tej transakcji Circle będzie w stanie zapewnić „infrastrukturę jako usługę” dla firm, które chcą rozwijać się na Web3.

Programiści będą mogli pracować nad swoimi produktami bez konieczności martwienia się o bezpieczeństwo aktywów cyfrowych, operacje lub zarządzanie infrastrukturą blockchain. Zgodnie opublikowanym komunikatem prasowym, Circle i Cybavo zamierzają dalej promować przyjęcie USD Coin (USDC) i aplikacji Web3, jednocześnie głęboko integrując technologię z ich podstawowym pakietem produktów. Ponadto, Circle chce rozwijać i obsługiwać produkty i usługi Cybavo, integrując je jako nowy filar produktowy dla Circle.

Cybavo to tajwański start-up utworzony w 2018 roku, który w zeszłym roku pozyskał 4 miliony dolarów w rundzie zalążkowej. Circle zainwestuje w badania i rozwój Cybavo, a także zapewni wsparcie dla jej produktów i usług. – Circle i Cybavo mają podobne zasady działania i wartości, a my jesteśmy zgodni w przekonaniu, że rynek aplikacji Web3 „przekroczy przepaść” w ciągu najbliższych kilku lat, rozszerzając się na główne aplikacje konsumenckie i aplikacje na skalę przedsiębiorstwa – powiedział Paul Fan, współzałożyciel i dyrektor generalny w Cybavo.

Przedstawiciele Circle podkreślają, że transakcja jest strategicznym przejęciem, mającym na celu przyspieszenie adopcji technologii USDC i Web3, jednocześnie poprawiającym istniejącą ofertę produktową i ustanawiającym nową kategorię „Crypto Platform Services” w Circle. Według firmy płatniczej, jej rola w ekosystemie polegała na łączeniu tradycyjnego systemu finansowego z aplikacjami Web3. „Wierzymy, że przyszłość to bardziej otwarta platforma dla usług finansowych, która płynnie łączy te dwa światy, z większą liczbą podstawowych aplikacji i usług zbudowanych na infrastrukturze kryptowalut i blockchain” – napisano w komunikacie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0