Jack Dorsey i Jay-Z współpracują przy programie edukacyjnym Bitcoin Brooklyn

10 czerwca 2022

Legendarny nowojorski artysta hip-hopowy i producent, Jay-Z, połączył siły z założycielem Cash App, Jackiem Dorseyem, aby uruchomić program edukacyjny na temat BTC.

Bezpłatny program, dostępny wyłącznie dla mieszkańców publicznego kompleksu mieszkaniowego Marcy Project w Nowym Jorku, rozpocznie się 22 czerwca 2022 r. i potrwa do 7 września. Będzie w nim można uczestniczyć osobiście lub online. Inicjatywa ma na celu zwiększenie dostępu do informacji finansowych i promowanie możliwości włączenia społecznego. Zajęcia będą prowadzone przez Lamara Wilsona z Black Bitcoin Billionaire i Najah J. Roberts z Crypto Blockchain Plug.

Dzieci w wieku od 5 do 17 lat będą mogły uczestniczyć w „Crypto Kids Camp” – dwóch sobotnich wydarzeniach, podczas gdy dorośli uczestnicy otrzymają przenośny hotspot WiFi, roczny plan taryfowy na transmisję danych oraz smartfon, jeśli będzie to konieczne.

Jack Dorsey powiedział, że do stowrzenia programu edukacyjnego zainspirowały go wyniki inicjatyw Bitcoin, które wsparły niewielką część populacji afrykańskich oraz mieszkańców Ameryki Środkowej i Południowej. Stwierdził, że nadrzędnym celem jest „udowodnienie, że udostępnianie ludziom potężnych narzędzi pozwala im osiągnąć większą niezależność”.

Rozwiewając potencjalne obawy o faworyzowanie lub maksymalizm w stosunku do wiodącego aktywa kryptowalutowego, Dorsey wyraził przekonanie, że program ma na celu wyjście poza nauczanie o Bitcoinie na rzecz rozmów dotyczących myślenia długoterminowego, lokalnych gospodarek i wiary we własne możliwości.

Dorsey i Jay-Z są znanymi postaciami w świecie kryptowalut i Web3. Pierwszy z nich poczynił postępy w nagłaśnianiu kryptowalut w aplikacji Block and Cash App, podczas gdy popularny raper jest synonimem swojego CryptoPunkowego awatara i pasji do artystycznej autonomii w blockchainie. Duet jest współwłaścicielem wartej wiele milionów dolarów wytwórni muzycznej Tidal, która w 2021 roku zasygnalizowała chęć włączenia niezbywalnych tokenów (NFT) do swojego serwisu streamingowego.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0