CleanSpark przejęło zakład wydobywczy za 33 mln dolarów

12 września 2022

Firma wydobywcza poinformowała o nabycu kopalni Bitcoin firmy Mawson w Sandersville w amerykańskim stanie Georgia za 33 miliony dolarów.

Przewiduje się, że transakcja zwiększy hash rate firmy CleanSpark o 1,4 eksazy na sekundę (EH/s) w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a do końca przyszłego roku do 7,0 EH/s.

W ramach umowy zakupionych zostanie 6468 górniczych układów ASIC ostatniej generacji za 9,5 miliona dolarów, czyli 17 dolarów za terahash. „Te maszyny, już działające w przejętym obiekcie, dodadzą ponad 558 petahashów na sekundę (PH/s) mocy obliczeniowej natychmiast po zamknięciu” – wyjaśniła firma w opublikowanym komunikacie.

Za obiekt i górników CleanSpark zapłaci do 42,5 mln dolarów, w tym do 11 mln dolarów w akcjach CleanSpark i 4,5 mln dolarów w zobowiązaniach typu earn-out. Zakład w Georgii może obsługiwać 24 108 górników najnowszej generacji, a w 2013 roku firma planuje rozbudowę do obsługi 70 tys. górników produkujących ponad 7,0 EH/s.

CleanSpark znacznie przyspieszyło swoją konsolidację na rynku niedźwiedzia z wysokimi kosztami energii. W lipcu 2022 r. przedsiębiorstwo poinformowało o zakupie ponad 1000 górników Bitcoin od Whatsminer M30S po znacznie obniżonej cenie. Z kolei miesiąc wcześniej firma górnicza kupiła 1,8 tys. platform Antminer S19 XP.

Podczas hossy CleanSpark skupiło się na budowaniu infrastruktury przed zamówieniem sprzętu z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. „Ta strategia pozycjonowała nas do dokonywania zakupów lądowych platform wiertniczych po znacznie niższych cenach, skracając tym samym czas pomiędzy rozmieszczeniem kapitału a haszowaniem, przyspieszając nasz zwrot z inwestycji – powiedział Zach Bradford, dyrektor generalny CleanSpark.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0