Zielone światło dla biur Blockchain.com w Dubaju

15 września 2022

Urząd Regulacji Aktywów Wirtualnych w Dubaju wydał zgodę dla spółek zależnych Crypto.com, OKX i FTX na oferowanie usług związanych z kryptowalutami w emiracie.

Działający w Dubaju Urząd Regulacji Aktywów Wirtualnych podpisał umowę, która pozwoli Blockchain.com otworzyć biuro w tym krajuu. Firma kryptowalutowa prowadzi obecnie kilka biur w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej i Singapurze.

Od czasu, gdy w marcu 2022 r. premier i władca Dubaju szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum poinformował o utworzeniu organu regulującego kwestie kryptowalutowe, Urząd udzielił zgody na to, aby spółki zależne Crypto.com, OKX i FTX oferowały usługi związane z kryptowalutami w emiracie. W lipcu Al Maktoum uruchomił również strategię metaverse, której celem jest utworzenie ponad 40 tys. wirtualnych miejsc pracy do Dubaju do 2030 roku.

Blockchain.com zmierza również do zatwierdzenia regulacyjnego we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Holandii. W sierpniu 2022 r. Urząd Monetarny Kajmanów oficjalnie upoważnił firmę do prowadzenia wymiany i świadczenia usług depozytowych. Po marcowej rundzie finansowania, firma kryptowalutowa została wyceniona na 14 miliardów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0