Coinbase Cloud debiutuje na platformie deweloperskiej Web3

22 września 2022

Platforma infrastruktury blockchain oficjalnie uruchomiła swoją platformę deweloperską Web3, umożliwiając użytkownikom bezpłatne budowanie nowych zdecentralizowanych aplikacji. 

Nowa platforma deweloperska, nazwana Node, pozwala użytkownikom tworzyć i monitorować aplikacje Web3, jednocześnie uzyskując dostęp do blockchaina Ethereum i indeksatorów. Podczas gdy Node oferuje warstwowy model subskrypcji, darmowy plan obejmuje dostęp do zaawansowanych interfejsów API, które umożliwiają tworzenie zdecentralizowanych aplikacji i aplikacji typu nonfungible token (NFT).

Jak informują przedstawiciele Coinbase Cloud, Node umożliwia szybsze tworzenie aplikacji Web3 przy jednoczesnym zmniejszeniu zarówno złożoności, jak i kosztów. Dotychczas platforma umożliwiała dostęp all-in-one do płatności, tożsamości, handlu i infrastruktury danych.

Coinbase Cloud został stworzony przez giełdę kryptowalutową Coinbase w 2021 roku. Projekt ma zapewnić deweloperom narzędzia do budowania zdecentralizowanych produktów. 

Web3 (znany również jako Web 3.0) to pomysł na nową iterację World Wide Web, która zawiera takie koncepcje jak decentralizacja, technologie blockchain i ekonomia oparta na tokenach.Niektórzy technolodzy i dziennikarze przeciwstawili go Web 2. 0, w którym ich zdaniem dane i treści są scentralizowane w małej grupie firm określanych czasem jako „Big Tech”. Termin „Web3” został ukuty w 2014 roku przez współzałożyciela Ethereum, Gavina Wooda, a sama idea zyskała zainteresowanie w 2021 roku ze strony entuzjastów kryptowalut, dużych firm technologicznych i firm venture capital.

Niektórzy komentatorzy twierdzą, że Web3 zapewni zwiększone bezpieczeństwo danych, skalowalność i prywatność dla użytkowników oraz zwalczy wpływ dużych firm technologicznych. Inni mają obawy dotyczące zdecentralizowanego komponentu sieciowego Web3, powołując się na potencjał niskiej moderacji i rozprzestrzeniania się szkodliwych treści.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0