Bitcoin wciąż dominuje w płatnościach na BitPay

21 września 2022

Całkowite płatności kryptowalutowe na BitPay pozostały stabilne pomimo rynku niedźwiedzia, a miesięczne transakcje wzrosły z około 58 tys. w 2021 roku do 67 tys. w 2022 roku.

Udział płatności Bitcoin w całkowitych transakcjach BitPay skurczył się wśród trwającej zimy kryptowalutowej, ale w dalszym ciągu jest to najpopularniejsza kryptowaluta do płatności na tej platformie. Wolumen sprzedaży płatności opartych na Bitcoinie na BitPay stanowił aż 87 proc. w 2021 roku i spadł do 52 proc. w pierwszym kwartale 2022 roku wśród rynku niedźwiedzia.

Jak podkreślił Merrick Theobald, wiceprezes BitPay ds. marketingu, w przeciwieństwie do liczby transakcji, wielkość sprzedaży Bitcoinów na BitPay jest związana z całkowitą wartością płatności kryptowalutowych przetwarzanych w Bitcoin. Na BitPay zaobserwowano wpływ wielkości sprzedaży głównie wśród zakupów niestabilnych, ponieważ sprzedaż stablecoinów występowała nadal, niezależnie od wahań cen kryptowalut.

Theobald podkreślił, że ogólne transakcje BitPay pozostały stabilne pomimo spadku rynku, a miesięczne transakcje wzrosły z około 58 tys. w 2021 roku do 67 tys. transakcji w 2022 roku.

Zgodnie z wolumenami sprzedaży, ilość transakcji płatniczych Bitcoin również znacząco spadła. Według danych BitPay, udział transakcji BTC spadł z 57 proc. w marcu do 48 proc. w lipcu 2022 r..Z drugiej strony, użytkownicy BitPay coraz częściej płacili w innych kryptowalutach, takich jak Litecoin, ponieważ liczba transakcji LTC wzrosła z 14 proc. w marcu do 22 proc. w lipcu.

Pomimo ogromnego spadku płatności Bitcoin wśród rynku niedźwiedzia, BTC nadal pozostaje kryptowalutą najczęściej używaną do transakcji na BitPay i stanowi ponad 50% wszystkich sprzedaży na platformie. Według Theobalda jest to kolejny dowód na to, że przypadek użytkowy Bitcoina w zakresie płatności – pierwotnie opisany przez twórcę BTC, Satoshi Nakamoto – jest nadal aktualny. – Ludzie w dalszym ciągu używają Bitcoina na BitPay częściej niż inne kryptowaluty, ponieważ jest to najstarsza i najbardziej znana kryptowaluta, ma największą kapitalizację rynkową i udowodniła przez lata, że jest świetnym cyfrowym narzędziem płatniczym – powiedział Theobald. Jednocześnie zasugerował, że niektórzy użytkownicy mogli preferować płacenie Bitcoinem, ponieważ sprzedaż BTC na giełdzie i użycie go później do zakupu przedmiotów online może być droższe. – BitPay zapewnia klientom bardziej bezpośredni i mniej kosztowny sposób wykorzystania ich Bitcoin do zakupu codziennych przedmiotów – dodał.

BitPay jest jedną z największych firm zajmujących się płatnościami kryptowalutowymi na świecie. Umożliwia osobom fizycznym i firmom kupowanie produktów i usług za pomocą kryptowalut lub akceptowanie kryptowalut jako płatności. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0