OpenSea wdrożyło protokół oceniający rzadkość NFT

23 września 2022

Firma poinformowała o wdrożeniu OpenRarity – protokołu, który zapewnia weryfikowalne obliczenia rzadkości NFT w ramach swojej platformy.

Protokół wykorzystuje przejrzyste matematyczne podejście do obliczania rzadkości.

Jak czytamy w komunikacie, rzadkie NFT będą miały niższe numery, takie jak 1 lub 2, podczas gdy NFT, które mają atrybuty podobne do wielu innych NFT będą miały wyższe numery. Dzięki temu rozwiązaniu kupujący będą mogli zobaczyć wiarygodny ranking rzadkości podczas rozważania zakupu NFT. Funkcja ta nie będzie automatycznie stosowana do wszystkich kolekcji NFT. Jak twierdzą przedstawiciele OpenSea, twórcy nadal będą mieli kontrolę nad tym, czy chcą zastosować funkcję OpenRarity do swoich kolekcji czy nie.

Projekt OpenRarity to efekt wspólnych działań różnych podmiotów społeczności NFT, w tym Curio, icy.tools, OpenSea i Proof. Jego celem jest standaryzacja metodologii rzadkości i zapewnienie spójnych rankingów rzadkości na wszystkich platformach NFT. W ostatnim czasie społeczność NFT stworzyła również inicjatywę, która pozwala twórcom tworzyć własne strony zrzutu NFT, które mogą dostosować za pomocą obrazów, filmów i podkreśleń. Dzięki temu twórcy mogą udostępniać informacje o zrzucie NFT, takie jak harmonogram bicia i galeria. Ponadto twórcy mogą również dodać zegar odliczający i umożliwić kolekcjonerom otrzymywanie powiadomień e-mailowych.

Jak wynika z raportu opublikowanego przez firmę Chainalysis, NFT są największym motorem adopcji kryptowalut w regionie Azji Środkowej, Południowej i Oceanii. Obecnie 58 proc. ruchu internetowego do usług kryptowalutowych jest związane właśnie z NFT.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0