Deutsche Börse i Commerzbank inwestują w aktywa cyfrowe

30 kwietnia 2021

Niemiecki rynek papierów wartościowych Deutsche Börse i duży bank Commerzbank wspólnie zainwestowały w nową spółkę holdingową, która planuje skupić się na technologii blockchain i aktywach cyfrowych.

29 kwietnia 2021 r. Deutsche Börse ogłosiło, że firma wraz z Commerzbank nawiązały strategiczne partnerstwo z firmą fintech 360X w celu opracowania nowych cyfrowych rynków opartych na łańcuchu bloków dla istniejących klas aktywów, takich jak sztuka i nieruchomości.

Przedstawiciel Deutsche Börse potwierdził, że Deutsche Boerse zainwestował 10 milionów euro (co stanowi równowartość około 12 milionów dolarów) w pakiet około 50% w 360X, podczas gdy Commerzbank posiada mniejszy dwucyfrowy udział.

Rzecznik Deutsche Börse zauważył, że inwestycja oznacza oficjalne rozpoczęcie działalności 360X jako firmy, a Deutsche Börse i Commerzbank wykorzystują 360X jako nową firmę jako partnerów. – Pozostali uczestnicy to zarząd 360X i inni inwestorzy prywatni – powiedział przedstawiciel.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 360X skoncentruje się na niepłynnych aktywach, początkowo sztuce i nieruchomościach. Platforma jest również przeznaczona do obsługi zbywalnych cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, znanych jako niezatarte tokeny lub NFT. – Ponieważ celem 360X jest budowanie nowych rynków i ekosystemów dla istniejących aktywów, takich jak sztuka i nieruchomości, platforma ma na celu wspieranie handlu NFT – powiedział rzecznik Deutsche Börse. – 360X jest skonfigurowany jako wysoce skalowalny model, więc w przyszłości pojawią się kolejne klasy aktywów – dodał przedstawiciel.

Deutsche Börse i Commerzbank ściśle współpracują w branży blockchain od wielu lat. W 2019 roku spółki wspólnie pilotowały rozliczanie transakcji potransakcyjnych papierów wartościowych z wykorzystaniem technologii rozproszonej księgi i tokenów cyfrowych. Deutsche Börse i Commerzbank współpracowały również przy przeprowadzaniu transakcji przy użyciu platformy pożyczek papierów wartościowych opartej na łańcuchu blokowym HQLAx.

Deutsche Börse to spółka akcyjna z siedzibą we Frankfurcie, zarządzająca Frankfurter Wertpapierbörse oraz elektroniczną platformą obsługi rynku kasowego XETRA. Powstała w 1990 r. jako Frankfurter Wertpapierbörse AG, w 1992 r. zmieniła nazwę na Deutsche Börse AG. Zatrudnia ponad 3200 pracowników na całym świecie. Jej główne indeksy to: DAX (wielkie spółki niemieckie) TecDAX (spółki z dziedziny nowych technologii) i MDAX (niemieckie spółki średniej wielkości).

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0