Deutsche Börse i Commerzbank inwestują w aktywa cyfrowe

Niemiecki rynek papierów wartościowych Deutsche Börse i duży bank Commerzbank wspólnie zainwestowały w nową spółkę holdingową, która planuje skupić się na technologii blockchain i aktywach cyfrowych.

29 kwietnia 2021 r. Deutsche Börse ogłosiło, że firma wraz z Commerzbank nawiązały strategiczne partnerstwo z firmą fintech 360X w celu opracowania nowych cyfrowych rynków opartych na łańcuchu bloków dla istniejących klas aktywów, takich jak sztuka i nieruchomości.

Przedstawiciel Deutsche Börse potwierdził, że Deutsche Boerse zainwestował 10 milionów euro (co stanowi równowartość około 12 milionów dolarów) w pakiet około 50% w 360X, podczas gdy Commerzbank posiada mniejszy dwucyfrowy udział.

Rzecznik Deutsche Börse zauważył, że inwestycja oznacza oficjalne rozpoczęcie działalności 360X jako firmy, a Deutsche Börse i Commerzbank wykorzystują 360X jako nową firmę jako partnerów. – Pozostali uczestnicy to zarząd 360X i inni inwestorzy prywatni – powiedział przedstawiciel.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 360X skoncentruje się na niepłynnych aktywach, początkowo sztuce i nieruchomościach. Platforma jest również przeznaczona do obsługi zbywalnych cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, znanych jako niezatarte tokeny lub NFT. – Ponieważ celem 360X jest budowanie nowych rynków i ekosystemów dla istniejących aktywów, takich jak sztuka i nieruchomości, platforma ma na celu wspieranie handlu NFT – powiedział rzecznik Deutsche Börse. – 360X jest skonfigurowany jako wysoce skalowalny model, więc w przyszłości pojawią się kolejne klasy aktywów – dodał przedstawiciel.

Deutsche Börse i Commerzbank ściśle współpracują w branży blockchain od wielu lat. W 2019 roku spółki wspólnie pilotowały rozliczanie transakcji potransakcyjnych papierów wartościowych z wykorzystaniem technologii rozproszonej księgi i tokenów cyfrowych. Deutsche Börse i Commerzbank współpracowały również przy przeprowadzaniu transakcji przy użyciu platformy pożyczek papierów wartościowych opartej na łańcuchu blokowym HQLAx.

Deutsche Börse to spółka akcyjna z siedzibą we Frankfurcie, zarządzająca Frankfurter Wertpapierbörse oraz elektroniczną platformą obsługi rynku kasowego XETRA. Powstała w 1990 r. jako Frankfurter Wertpapierbörse AG, w 1992 r. zmieniła nazwę na Deutsche Börse AG. Zatrudnia ponad 3200 pracowników na całym świecie. Jej główne indeksy to: DAX (wielkie spółki niemieckie) TecDAX (spółki z dziedziny nowych technologii) i MDAX (niemieckie spółki średniej wielkości).

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0