Crypto.com z licencję MFSA Class 3

12 maja 2021

W ramach licencji serwis może świadczyć usługi powiernicze i wykonywać zlecenia w imieniu innych osób.

Crypto.com, popularna platforma mobilna do kupowania i sprzedaży aktywów cyfrowych, stała się pierwszą firmą kryptowalutową, która otrzymała maltańską licencję na wirtualne aktywa finansowe klasy 3.

Licencja została udzielona przez Malta Financial Services Authority, czyli MFSA, torując drogę do szerszego rozpoznawania aktywów cyfrowych w całej Unii Europejskiej. Jako licencjonowany dostawca usług VFA klasy 3, Crypto.com podlega bardziej rygorystycznym wymaganiom w zakresie zarządzania, zgodności i bezpieczeństwa.

Przed uzyskaniem licencji VFA Crypto.com działało na Malcie w przejściowych ramach prawnych. Małe państwo śródziemnomorskie jest jedną z niewielu jurysdykcji Unii Europejskiej, które opracowały jasne wytyczne regulacyjne dotyczące kryptowalut.

Kris Marszalek, współzałożyciel i dyrektor generalny Crypto.com, powiedział, że jego firma „od dawna wierzy, że zbudowanie w pełni regulowanej firmy jest najlepszym sposobem na przyspieszenie światowego przejścia na kryptowalutę. – Bycie pierwszą globalną platformą kryptowalutową, która otrzymała licencję VFA klasy 3 od MFSA, jest kamieniem milowym dla całej branży. Jesteśmy dumni, że możemy być liderem w branży pod względem zgodności z przepisami, zapewniania bezpieczeństwa i ochrony konsumentów w UE i czekamy na uzyskanie licencji w każdym kraju, w którym działamy – powiedział.

Firma Crypto.com została założona w 2016 roku. Obecnie przedsiębiorstwo obsługuje obecnie ponad 10 milionów klientów dzięki najszybciej rozwijającej się aplikacji kryptograficznej na świecie, a także Crypto.com Visa Card – najpopularniejszej na świecie kryptowalutowej karcie, giełdzie Crypto.com Exchange i Crypto.com DeFi Wallet.

Crypto.com jest zbudowany na solidnych podstawach bezpieczeństwa, prywatności i zgodności i jest pierwszą firmą kryptowalutową na świecie, która ma ISO / IEC 27701: 2019, CCSS Level 3, ISO27001: 2013 i PCI: DSS 3.2.1, Level 1 zgodność i niezależnie ocenione na poziomie 4, najwyższym poziomie zarówno dla ram bezpieczeństwa cybernetycznego NIST, jak i ram prywatności.

Crypto.com szybko stała się jedną z największych platform do handlu zasobami cyfrowymi, a liczba aktywnych użytkowników osiągnęła 5 milionów w październiku 2020 roku. Do końca 2021 roku firma ma mieć 15 milionów użytkowników, a w ciągu najbliższych pięciu lat – 100 milionów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0