Riot Blockchain kupił 15 tysięcy Antminerów

Notowana na Nasdaq firma wydobywająca kryptowaluty podpisała kolejną umowę kupna z chińskim gigantem górniczym Bitmain.

Riot za kwotę 35 milionów dolarów dokonał zakupu 3000 Antminerów S19 Pro i 12000 Antminerów S19j Pro. Firma ma nadzieję, że transakcja przyczyni się do wzrostu ich całkowitego hash rate o 65%. Wdrożenie nowego sprzętu ma nastąpić w okresie od maja do października 2021 r.

Rozbudowując swoje dotychczasowe wyposażenie o kolejne produkty od Bitmain Riot jeszcze bardziej rozszerza gamę swojego parku maszyn. Przy pełnym wdrożeniu ponad 37 tysięcykoparek Riot szacuje, że hash rate wzrośnie z 2,3 EH/s do 3,8 EH/s. Zużycie energii ma wówczas osiągnąć poziom około 120 megawatów energii.

– Zwiększenie hash rate firmy i działanie na podstawie opłacalnej polityki kosztowej jest bardzo ważne. Ważne szczególnie w okresach, gdy cena spot bitcoina znacznie wzrosła – powiedział Jeff McGonegal, dyrektor generalny firmy Riot.

Bitmain konsekwentnie dostarcza swoje najnowsze Antminery do Riot Blockchain w ramach umowy partnerskiej. W październiku 2020 roku firmy podpisały umowę na dostarczenie 2500 Antminerów S19 Pro. Były to kolejne kontrakty poza zamówieniami z poprzedniej partii 5100 sztuk i kolejnej na 8000 urządzeń z września 2020 roku.

Bitmain to obecnie jeden z największych na świecie dostawców sprzętu do wydobywania kryptowalut. We wrześniu 2020 r. firma poinformowała, że operator górniczy Core Scientific będzie jego pierwszym centrum naprawczym w Ameryce Północnej. Wcześniej Bitmain współpracował z Foundry, spółką zależną należącą w całości do kopalni kryptowalut w ramach Digital Currency Group.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0