Riot Blockchain kupił 15 tysięcy Antminerów

29 grudnia 2020

Notowana na Nasdaq firma wydobywająca kryptowaluty podpisała kolejną umowę kupna z chińskim gigantem górniczym Bitmain.

Riot za kwotę 35 milionów dolarów dokonał zakupu 3000 Antminerów S19 Pro i 12000 Antminerów S19j Pro. Firma ma nadzieję, że transakcja przyczyni się do wzrostu ich całkowitego hash rate o 65%. Wdrożenie nowego sprzętu ma nastąpić w okresie od maja do października 2021 r.

Rozbudowując swoje dotychczasowe wyposażenie o kolejne produkty od Bitmain Riot jeszcze bardziej rozszerza gamę swojego parku maszyn. Przy pełnym wdrożeniu ponad 37 tysięcykoparek Riot szacuje, że hash rate wzrośnie z 2,3 EH/s do 3,8 EH/s. Zużycie energii ma wówczas osiągnąć poziom około 120 megawatów energii.

– Zwiększenie hash rate firmy i działanie na podstawie opłacalnej polityki kosztowej jest bardzo ważne. Ważne szczególnie w okresach, gdy cena spot bitcoina znacznie wzrosła – powiedział Jeff McGonegal, dyrektor generalny firmy Riot.

Bitmain konsekwentnie dostarcza swoje najnowsze Antminery do Riot Blockchain w ramach umowy partnerskiej. W październiku 2020 roku firmy podpisały umowę na dostarczenie 2500 Antminerów S19 Pro. Były to kolejne kontrakty poza zamówieniami z poprzedniej partii 5100 sztuk i kolejnej na 8000 urządzeń z września 2020 roku.

Bitmain to obecnie jeden z największych na świecie dostawców sprzętu do wydobywania kryptowalut. We wrześniu 2020 r. firma poinformowała, że operator górniczy Core Scientific będzie jego pierwszym centrum naprawczym w Ameryce Północnej. Wcześniej Bitmain współpracował z Foundry, spółką zależną należącą w całości do kopalni kryptowalut w ramach Digital Currency Group.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0