Klienci Rakutena mogą już płacić Bitcoinami

1 marca 2021

Japoński gigant detaliczny zintegrował swój portfel kryptowalut z aplikacją płatniczą, umożliwiając konsumentom bezpośrednie ładowanie i konwersję zasobów Bitcoin do codziennych wydatków.

Przyjazny kryptowalutom japoński sprzedawca Rakuten umożliwia już użytkownikom korzystanie z Rakuten Wallet, swojej spółki zależnej zajmującej się wymianą kryptowalut. Klienci mogą teraz bezproblemowo ładować swoje konta Rakuten Pay z portfeli Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) i Ether (ETH).

Rakuten Pay to aplikacja do płatności mobilnych, która działa w całej Japonii i jest obsługiwana przez wielu dużych i średnich detalistów.

Już w 2019 roku Rakuten umożliwił konsumentom konwersję punktów lojalnościowych Rakuten Group na kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Teraz zaś wdrażana jest głębsza integracja, łącząca razem Rakuten Wallet, Rakuten Cash (usługa pieniądza elektronicznego Rakuten) i Rakuten Pay w celu wspierania wydatków na kryptowaluty u sprzedawców detalicznych, takich jak McDonald’s, Seiyu i FamilyMart.

Nie będzie natomiast opłat za konwersję między portfelami fiducjarnymi, pieniądzem elektronicznym i kryptowalutami, chociaż minimalna kwota wydatków wynosi 1000 jenów (około 9,40 USD), a miesięczny górny limit to około 100000 jenów (około 940 USD).

Aby skorzystać z integracji, użytkownicy będą musieli być członkiem Rakuten i mieć konto handlowe skonfigurowane dla portfela Rakuten. Firma oferuje również niewielką premię w postaci punktów Rakuten, aby zachęcić do nowej usługi.

Rakuten to japońska firma zajmująca się handlem elektronicznym i sprzedażą detaliczną online z siedzibą w Tokio. Została założona w 1997 roku przez japońskiego biznesmena Hiroshi Mikitani. Platforma B2M E-Commerce Rakuten Ichiba jest największą witryną handlu elektronicznego w Japonii. Inne obszary działalności firmy obejmują usługi finansowe, od bankowości internetowej po fintech, cyfrowe treści i usługi komunikacyjne, w tym komunikator Viber, dystrybutor e-booków Kobo i czwarty japoński operator komórkowy, Rakuten Mobile. Firma posiada udziały w Buy.com (obecnie Rakuten.com w USA), Priceminister (Francja, obecnie Rakuten.fr), Ikeda, Tradoria, Play.com, Wuaki.tv, Ebates, Viki, The Grommet, Ozon.ru, AHA Life, Lyft, Cabify, Careem, Carousell i Acorns.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0