Coinbase wstrzymuje działalność w Japonii

18 stycznia 2023 r. giełda kryptowalut poinformowała, że zamierza zakończyć działalność w Japonii i przeprowadzić pełny przegląd swojej działalności w tym kraju ze względu na warunki rynkowe.

Wszyscy klienci Coinbase Japan będą mieli czas na wycofanie swoich udziałów w fiat i kryptowalutach z platformy do 16 lutego 2023 r.. Po tej dacie aktywa kryptowalutowe zostaną przeliczone na jeny japońskie. Wiadomo też, że depozyty w walutach fiat nie będą dostępne od 20 stycznia 2023 r.

Jak podkreślili przedstawiciele przedsiębiorstwa, jego klienci mogą przenieść swoje aktywa do dowolnego innego dostawcy usług związanych z aktywami wirtualnymi, portfela samoobsługowego lub Coinbase Wallet. Klienci mogą również zlikwidować swoje portfele i wypłacić aktywa na krajowy rachunek bankowy.

Coinbase podkreśla, że platforma jest zaangażowana w jak najłagodniejsze zakończenie usługi i zapewnia klientów, że wszyscy użytkownicy mogą wycofać swoje aktywa w najwcześniejszym dogodnym terminie.

Rezygnując z prowadzenia działalności w Japonii Coinbase idzie w ślady Krakena, innej globalnej wymiany kryptowalut, która zdecydowała się zakończyć działalność w tym kraju pod koniec 2022 roku. Powodem, dla którego Kraken miał wycofać się z Japonii, miał być – jak wówczas argumentowano – „słaby rynek kryptowalut”.

W ostatnim czasie zarówno Kraken, jak i Coinbase dokonały znaczącej redukcji personelu – Kraken zwolnił 30% pracowników wkrótce po upadku giełdy FTX w listopadzie 2022 roku, zaś Coinbase, które już w 2022 r. dokonało redukcji 18% załogi, w styczniu 2023 r. ogłosiło, że kolejne 20% pracowników zostanie zwolnionych.

Obecnie dzienny wolumen obrotu Coinbase wynosi 1,98 miliarda dolarów, co oznacza spadek o około 1,3% od końca listopada 2022 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0