Binance jest już zarejestrowane w Polsce

Zgodnie z nowymi wymogami regulacyjnymi polscy użytkownicy będą musieli podpisać nowe warunki z Binance Polska, aby nadal korzystać z usług firmy.

18 stycznia 2023 r. giełda kryptowalutowa poinformowała o swoich planach dotyczących obecności na polskim rynku. Binance Poland sp. z o.o., polski oddział Binance, ma przestrzegać polskich standardów regulacyjnych dla dostawców usług w zakresie wirtualnych aktywów (VASP), które wymagają od polskich użytkowników podpisania nowych warunków z Binance Poland, aby mogli oni nadal korzystać z usług firmy. 

Kirył Khomiakow, szef Binance na Ukrainie i w Europie Wschodniej, stwierdził, że firma wierzy, że skuteczne regulacje są niezbędne do przyjęcia aktywów cyfrowych w głównym nurcie. Podkreślił również zaangażowanie Binance w bezpieczeństwo i ścisłe przestrzeganie wymogów Know Your Customer. – Przemysł kryptowalutowy potrzebuje skutecznej i odpowiedniej regulacji, aby pomóc w przyjęciu aktywów cyfrowych w głównym nurcie. Jesteśmy głęboko przekonani, że stabilne środowisko regulacyjne może wspierać innowacje i jest niezbędne do ustanowienia zaufania w branży i długoterminowego wzrostu – dodał.

Country manager Binance na Polskę, Katarzyna Wabik, podkreśliła, że przedsiębiorstwo działa w spełni zghodnie z polskimi standardami dla VASP. Obecnie firma skupia się na udanej migracji użytkowników do polskiego podmiotu, rozwoju lokalnych operacji i rekrutacji nowych pracowników.

Na chwilę obecną Binance działa w kilku krajach członkowskich Unii Europejskiej, w tym we Francji, Włoszech, na Litwie, w Hiszpanii, na Cyprze, w Szwecji oraz w Polsce. Warto w tym miejscu przypomnieć, że na początku stycznia 2023 r. szwedzki Urząd Nadzoru Finansowego przyznał tamtejszemu oddziałowi Binance zgodę na zarządzanie i handel walutami cyfrowymi.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0