Coinbase zainwestuje w indyjskie kryptowaluty i Web3

Coinbase Ventures, ramię inwestycyjne amerykańskiej giełdy kryptowalutowej Coinbase, podzieliło się planem zainwestowania 1 miliona dolarów w różne indyjskie inicjatywy kryptowalutowe i Web3 poprzez wydarzenie pitchingowe.

W swoim wpisie na blogu, który powstał podczas pobytu w Indiach, dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong ujawnił, że firma venture zamierza wykorzystać indyjskie talenty programistyczne w zakresie technologii kryptowalutowych i Web3 oraz pomóc w przyspieszeniu realizacji indyjskich celów gospodarczych i integracji finansowej.

8 kwietnia 2022 r. w Bengaluru odbędzie się dzień pitchingu we współpracy z Buidlers Tribe, który będzie dodatkowo wspierany przez Belief DAO, aby zapewnić bonusowe dotacje w wysokości do 25 tys. dolarów. Rosnące zainteresowanie zagranicznych inwestorów indyjską przestrzenią kryptowalutową można przypisać niedawnej jasności regulacyjnej wprowadzonej przez kontrowersyjną ustawę o podatku od kryptowalut.

Indyjska ustawa o podatku od kryptowalut – obowiązująca od 1 kwietnia 2022 r. – wymaga od wszystkich obywateli Indii zapłacenia podatku w wysokości 30 proc. niezrealizowanych zysków z kryptowalut. Dodatkowo, inwestorzy nie będą mogli zrekompensować sobie strat związanych z kryptowalutami, aby zrekompensować podatek.

Zapytany o ogólną opinię na temat Web3 jako czynnika zakłócającego, współzałożyciel Buidlers Tribe, Pareen Lathia powiedział, że indyjscy przedsiębiorcy są podekscytowani możliwością wprowadzenia swoich firm na rynek globalny. – Prawo podatkowe to tylko jeden pozytywny krok. Jest to zmiana paradygmatu, a regulacje będą ją doganiać – podkreślił.

Tymczasem Coinbase zainwestowało już 150 milionów dolarów w indyjskie firmy kryptowalutowe i Web3 oraz planuje zatrudnić 1000 pracowników w indyjskim centrum technologicznym. – Indie to magiczne miejsce i wierzę, że kryptowaluty mają tu wielką przyszłość. Jesteśmy podekscytowani, że możemy pomóc w budowaniu tej przyszłości, a to wydarzenie jest ważnym krokiem – przyznał Brian Armstrong.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0