Coinbase zainwestuje w indyjskie kryptowaluty i Web3

4 kwietnia 2022

Coinbase Ventures, ramię inwestycyjne amerykańskiej giełdy kryptowalutowej Coinbase, podzieliło się planem zainwestowania 1 miliona dolarów w różne indyjskie inicjatywy kryptowalutowe i Web3 poprzez wydarzenie pitchingowe.

W swoim wpisie na blogu, który powstał podczas pobytu w Indiach, dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong ujawnił, że firma venture zamierza wykorzystać indyjskie talenty programistyczne w zakresie technologii kryptowalutowych i Web3 oraz pomóc w przyspieszeniu realizacji indyjskich celów gospodarczych i integracji finansowej.

8 kwietnia 2022 r. w Bengaluru odbędzie się dzień pitchingu we współpracy z Buidlers Tribe, który będzie dodatkowo wspierany przez Belief DAO, aby zapewnić bonusowe dotacje w wysokości do 25 tys. dolarów. Rosnące zainteresowanie zagranicznych inwestorów indyjską przestrzenią kryptowalutową można przypisać niedawnej jasności regulacyjnej wprowadzonej przez kontrowersyjną ustawę o podatku od kryptowalut.

Indyjska ustawa o podatku od kryptowalut – obowiązująca od 1 kwietnia 2022 r. – wymaga od wszystkich obywateli Indii zapłacenia podatku w wysokości 30 proc. niezrealizowanych zysków z kryptowalut. Dodatkowo, inwestorzy nie będą mogli zrekompensować sobie strat związanych z kryptowalutami, aby zrekompensować podatek.

Zapytany o ogólną opinię na temat Web3 jako czynnika zakłócającego, współzałożyciel Buidlers Tribe, Pareen Lathia powiedział, że indyjscy przedsiębiorcy są podekscytowani możliwością wprowadzenia swoich firm na rynek globalny. – Prawo podatkowe to tylko jeden pozytywny krok. Jest to zmiana paradygmatu, a regulacje będą ją doganiać – podkreślił.

Tymczasem Coinbase zainwestowało już 150 milionów dolarów w indyjskie firmy kryptowalutowe i Web3 oraz planuje zatrudnić 1000 pracowników w indyjskim centrum technologicznym. – Indie to magiczne miejsce i wierzę, że kryptowaluty mają tu wielką przyszłość. Jesteśmy podekscytowani, że możemy pomóc w budowaniu tej przyszłości, a to wydarzenie jest ważnym krokiem – przyznał Brian Armstrong.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0