Galaxy Digital opóźnia przejęcie BitGo

4 kwietnia 2022

Firma inwestycyjna zajmująca się kryptowalutami nie zdołała sfinalizować przejęcia depozytariusza aktywów cyfrowych BitGo w pierwszym kwartale 2022 roku, jak pierwotnie planowano.

– Dostosowaliśmy warunki umowy do postępów, jakie poczyniła firma BitGo – powiedział dyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz, zauważając, że BitGo zatrudniło około 150 osób od czasu podpisania umowy w maju 2021 roku. Dodał, że Galaxy pozostaje zaangażowany w integrację BitGo i stanie się instytucjonalną platformą kryptowalutową, a firmy będą kontynuować pracę nad integracją.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, Galaxy Digital i BitGo renegocjowały przejęcie, aby nastąpiło natychmiast po domestykacji Galaxy Digital jako korporacji Delaware. Domestykacja stanie się skuteczna między drugim a czwartym kwartałem 2022 roku i podlega procesowi przeglądu przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych.

W przypadku, gdy Galaxy nie sfinalizuje transakcji do końca 2022 roku, firma zobowiązuje się do uiszczenia znaczącej opłaty. „Opłata za rozwiązanie umowy w wysokości 100 milionów dolarów będzie płatna przez Galaxy Digital na rzecz BitGo w pewnych okolicznościach, jeśli transakcja nie zostanie zakończona do 31 grudnia 2022 roku, z zastrzeżeniem określonych postanowień” – czytamy w dokumencie.

Nowe warunki przejęcia obejmują 44,8 mln nowo wyemitowanych akcji oraz 265 mln dolarów w gotówce, co oznacza łączną wartość transakcji na poziomie około 1 158 mln dolarów, w oparciu o cenę zamknięcia Galaxy Digital z 30 marca 2022 r.

Galaxy poinformowało również, że jego całkowite dochody netto wzrosły o 55% z około 336 mln dolarów w III kwartale 2021 r. do 521 mln dolarów w IV kwartale 2021 r. Jednocześnie oczekuje się, że jej całkowity dochód netto będzie stratą w wysokości od 110 mln dolarów do 130 mln dolarów, co spowoduje, że kapitał jej partnerów wyniesie około 2,45 mld dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0