Użytkownicy Coinbase mogą otrzymać zwrot podatku z USA w kryptowalutach

7 lutego 2022

Platforma do składania zeznań podatkowych TurboTax pozwala amerykańskim petentom uzyskać zwrot podatku bezpośrednio w kryptowalutach w ramach porozumienia z giełdą kryptowalut Coinbase.

W opublikowanym 3 lutego 2022 r. komunikacie Coinbase ogłosiło, że użytkownicy, którzy złożyli swoje zeznania podatkowe za pomocą TurboTax, będą mieli możliwość otrzymania wszelkich zwrotów w kryptowalutach, takich jak Bitcoin i innych obsługiwanych przez platformę. Przedsiębiorstwo poinformowało, że użytkownicy Coinbase mogą wysłać fundusze na swoje konta w fiat lub automatycznie przekonwertować je na kryptowaluty bez opłat transakcyjnych.

Jak informuje dziennik „New York Times”, oferta od Coinbase ma zastosowanie zarówno do stanowych, jak i federalnych podatków dochodowych. Wcześniej giełda kryptowalutowa współpracowała z platformą do obliczania podatków CoinTracker, która wypełniała formularze z zadeklarowanymi zyskami i stratami kapitałowymi dla użytkowników.

Termin składania zeznań podatkowych przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych upływa 18 kwietnia 2022 r., a wiele platform już teraz modyfikuje swoje oferty, aby uniknąć ewentualnych audytów. I tak, w styczniu 2022 r. firma TaxBit, która zajmuje się przestrzeganiem przepisów podatkowych w kryptowalutach, ogłosiła, że zamierza uruchomić sieć firm kryptowalutowych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Ich zadaniem będzie dostarczanie użytkownikom danych do raportowania podatkowego.

Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem amerykańskim wymiana, kupno lub sprzedaż kryptowalut kwalifikuje się jako zdarzenie podlegające opodatkowaniu, podlegające 20% podatkowi od zysków kapitałowych. HODLowanie aktywów przez cały rok lub dłużej sprawia, że staje się ono zwolnione z podatków.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0