Ława przysięgłych skazała byłego menedżera OpenSea w sprawie o handel NFT

9 maja 2023

Prokuratorzy twierdzili, że Nathaniel Chastain czerpał zyski z wewnętrznych informacji na temat tego, które NFT zostaną wprowadzone na rynek.

Były menedżer OpenSea, który został oskarżony o insider trading NFT, został skazany 3 maja za oszustwo przewodowe i pranie pieniędzy w nowojorskim sądzie federalnym, jak podaje Reuters.

Według prokuratorów, Nathaniel Chastain, były menedżer produktu w OpenSea, był odpowiedzialny za wybór, które NFT pojawią się na rynku tokenów niefunkcjonujących na stronie. Po podjęciu tych decyzji, często kupował te NFT, a następnie odsprzedawał je po tym, jak zostały umieszczone na stronie, twierdzą prokuratorzy. W związku z tymi transakcjami został oskarżony o oszustwo przewodowe i pranie pieniędzy.

Proces Chastaina był uważnie obserwowany przez prawników specjalizujących się w kwestiach związanych z kryptowalutami. Niektórzy eksperci prawni twierdzili, że wynik sprawy może wpłynąć na to, czy NFT są uważane za papiery wartościowe. Obrońca Daniel Filor argumentował w mowie końcowej procesu, że Chastain nie jest winny, ponieważ nigdy nie powiedziano mu, że informacje mają być poufne, stwierdzając „Nikt nie powiedział Nate’owi, że nie może używać lub dzielić się tymi informacjami”. Natomiast prokurator Allison Nichols argumentowała, że Chastain wiedział, że łamie prawo. Twierdziła, że używał anonimowych kont OpenSea do dokonywania transakcji, sugerując, że bał się złapania.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0