Synonym uruchomił mobilny portfel BTC

1 listopada 2022

Nowy mobilny portfel, nazwany Bitkit, uruchomiono podczas konferencji PlanB Forum w Lugano w Szwajcarii 29 października 2022 roku.

Nowy mobilny portfel skoncentrowany na BTC ma poprawić doświadczenie użytkownika dla posiadaczy flagowej waluty cyfrowej – i poszerzyć adopcję Web3 bez polegania na skomplikowanych aplikacjach blockchain.

Portfel obsługuje płatności BTC i Lightning Network z węzłem samozachowawczym i zaszyfrowaną usługą kopii zapasowej, z której użytkownicy mogą korzystać bezpłatnie. Bitkit jest uruchamiany jako ograniczona publiczna aplikacja beta zarówno dla urządzeń Apple, jak i Android. Aplikacja Bitkit jest zasilana przez Slashtags, nasiona kryptograficzne Bitcoin, które generują klucze i dają użytkownikom jednoczesną kontrolę nad ich danymi i pieniędzmi. Poprzez Slashtags Bitkit będzie zasilał Web3 bez użycia blockchaina.

Paolo Ardoino, główny strateg Synonym, jest zdania, że nowa aplikacja pomoże promować “hiperbitcoinizację”. Termin ten opisuje przyszły stan, w którym Bitcoin jest szerzej stosowany jako domyślna wartość i system płatności.

Uruchomienie Bitkit zbiegło się w czasie z wydaniem Blocktank Instant, usługi prowadzonej przez Synonym, która umożliwia giełdom kryptowalutowym włączenie użytkowników do sieci Lightning bez konieczności uruchamiania infrastruktury Lightning lub zatrudniania dodatkowych inżynierów.

Dyrektor generalny Synonym John Carvalho ujawnił, że jego firma rozwija przypadki użycia Bitcoina w świecie rzeczywistym bez użycia technologii blockchain. – To, co robimy w Synonym, to próba pokazania, jak pozycjonujemy Bitcoina w świecie bez konieczności używania blockchaina jako jakiegoś magicznego, bajkowego pyłu. Możesz robić wszystkie rzeczy z Web3, a w przyszłości pokażemy również, jak możesz robić rzeczy z tokenami bez blockchaina w ogóle – wyjaśnił.

Carvalho wyjaśnił również, w jaki sposób Bitkit może przynieść korzyści posiadaczom Bitcoina. – „Z najnowszym wydaniem naszej aplikacji Bitkit, w zasadzie pokazujemy doświadczenie użytkownika portfela Bitcoin, w którym użytkownik trzyma klucz do wszystkiego – trzymasz klucze do swojego Bitcoina, do portfela Lightning, do swojego profilu publicznego, do swoich kontaktów – dodał.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0