CoinGecko jest otwarte na przejęcie, ale tylko we właściwym momencie

29 lipca 2022

Firma ucierpiała przez obecny rynek niedźwiedzia, ale jest daleka od decyzji o wyprzedaży.

Współzałożyciel przedsiębiorstwa Bobby Ong uważa, że wszystkie firmy związane z kryptowalutami są dotknięte cykliczną naturą branży, ponieważ zwykle radzą sobie dobrze podczas hossy i zmagają się podczas rynków niedźwiedzia. – My również jesteśmy dotknięci tym, co przyniosła kryptozima. To będzie nasza trzecia zima kryptowalutowa i skupiamy się na ulepszeniu CoinGecko, aby przygotować się do ewentualnej hossy, która ponownie nadejdzie – powiedział.

Jak poinformował dyrektor operacyjny CoinGecko, w lipcu 2022 r. przedsiębiorstwo miało 100 milionów miesięcznych odsłon, doświadczając 85% spadku ruchu w porównaniu ze szczytem w listopadzie 2021 roku. Spadek ruchu idzie w parze z ruchem cenowym Bitcoina, który osiągnął rekordowy poziom powyżej 68 tys. dolarów w listopadzie 2021 roku. – To zdecydowanie wpłynęło na przychody, ponieważ reklama jest jednym z naszych głównych czynników napędzających przychody – zauważył Ong. Podkreślił on również, że nowe listy tokenów na CoinGecko spadły o około 70% w stosunku do 2021 roku.

Pomimo kurczących się przychodów i ciągłej niepewności wokół rynku kryptowalut, CoinGecko nadal trzyma się mocno pod względem zatrudnienia. Firma prawie podwoiła swój personel w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy z 30 do 57 członków zespołu i nie zwolniła żadnego pracownika. – Tak naprawdę właśnie wypłaciliśmy niewielki bonus dla wszystkich członków zespołu za pierwszą połowę 2022 roku, pomimo rynku niedźwiedzia. Jesteśmy również w trakcie przeglądu naszych wynagrodzeń, aby uczynić je bardziej konkurencyjnymi, aby zatrudnić i zatrzymać najlepsze talenty – zaznaczył Ong.

CoinGecko jest największym rywalem CoinMarketCap, strony internetowej śledzącej ceny kryptowalut, która została kupiona przez Binance w kwietniu 2020 roku. Przejęcie nastąpiło podczas kryptowalutowej zimy po 2017 roku, a Bitcoin handlował w przedziale 7 – 8 tys. dolarów w miesiącu przejęcia. Binance nigdy oficjalnie nie ogłosiło kosztów transakcji – nieoficjalnie mówi się, że kosztowała ona firmę 400 milionów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0