Projekt ustawy o stablecoinach będzie omawiany w USA w późniejszym terminie

25 sierpnia 2022

Ustawodawcy w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przesunęli termin rozpatrywania ustawy dotyczącej potencjalnego ryzyka związanego ze stablecoinami.

Jak informuje „Wall Street Journal”, członkowie Izby przełożyli głosowanie nad ustawą o stablecoinach na wrzesień 2022 r. po tym, jak nie byli w stanie ukończyć projektu podczas spotkania komisji, które miało miejsce 27 lipca 2022 r. Nierozwiązane kwestie w ustawie obejmowały przepisy dotyczące portfeli powierniczych z Departamentu Skarbu.

Do tej pory ustawodawcy odkładali lub nie byli w stanie dojść do porozumienia w sprawie wielu projektów ustaw proponujących regulację stablecoinów w Stanach Zjednoczonych. W lutym 2022 r. przedstawiciel New Jersey Josh Gottheimer przedstawił projekt ustawy Stablecoin Innovation and Protection Act, która pozwoliłaby Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów na wspieranie stablecoinów w sposób podobny do depozytów fiat. Dwupartyjny projekt ustawy wprowadzony w Senacie przez Cynthię Lummis i Kirsten Gillibrand w czerwcu 2022 r. również proponował uregulowanie stablecoinów emitowanych przez instytucje finansowe, ale ostatecznie zostanie on rozpatrzony najwcześniej w 2023 roku.

Tymczasem ustawodawcy w Wielkiej Brytanii podejmują działania mające na celu uregulowanie prawnego statusu stablecoinów. Departament Skarbu tego kraju rozważa ich legalizację jako formy płatności.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0