CoinJar współpracuje z Mastercard w zakresie kart kryptograficznych

13 grudnia 2021

Australijska giełda kryptograficzna została udostępniona za pośrednictwem kart cyfrowych i fizycznych i będzie obsługiwać transakcje typu fiat dla 30 kryptowalut.

Mastercard konsekwentnie trafia na nagłówki gazet, zwiększając wysiłki na rzecz oferowania usług kryptograficznych na całym świecie. W ramach nowego partnerstwa z CoinJar, firma umożliwi rynkowi australijskiemu wydawanie kryptowalut w ramach swojej infrastruktury fiducjarnej. W poście na blogu CoinJar podkreślono, że nowo wprowadzona karta CoinJar pozwoli użytkownikom dokonywać zakupów w krypto „wszędzie, gdzie akceptowana jest karta Mastercard”.

Karta CoinJar zostanie udostępniona użytkownikom za pośrednictwem kart cyfrowych i fizycznych oraz integracji Apple Pay i Google Pay. Zgodnie z oficjalną zapowiedzią karta obsługuje 30 kryptowalut, w tym tak znane, jak Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i XRP.

Po tym, jak użytkownicy wybiorą preferowaną kryptowalutę do płatności, CoinJar zamieni krypto na dolary australijskie przed dokonaniem transakcji. W firmowym komunikacie podkreślono, że „brak bieżących opłat i niski 1% współczynnik konwersji — zwracany klientom za pośrednictwem wewnętrznego programu nagród”. Dyrektor generalny CoinJar, Asher Tan, powiedział, że nowe partnerstwo zapewnia użytkownikom codzienną funkcjonalność kryptograficzną.

Użytkownicy mogą nabyć kartę CoinJar tylko z wewnętrznej aplikacji firmy, która zaktualizowała swoje warunki korzystania z usługi „aby uwzględnić kartę CoinJar i nowy proces składania skarg”.

Mastercard ogłosił niedawno partnerstwo z grupą firm kryptograficznych, aby pomóc uprościć konwersję kryptowaluty na fiat. Poprzez zaangażowanie Circle, Paxos, Evolve Bank & Trust, Metropolitan Commercial Bank, Uphold, BitPay, Apto Payments, i2c Inc. i Galileo Financial Technologies, Mastercard zamierza umożliwić swoim użytkownikom dostęp do kryptowalut. W tym celu zaangażowane strony wykorzystałyby monetę USD (USDC), aby przeciwdziałać zmienności widocznej w przestrzeni kryptograficznej. Wraz z Mastercard, Visa zintensyfikowała również wysiłki na rzecz oferowania usług skoncentrowanych na kryptowalutach w Australii dzięki karcie debetowej Bitcoin, która obsługuje transakcje dla głównych altcoinów.

Założona w 2013 r. CoinJar jest jedną z najdłużej działających giełd cyfrowych walut na świecie. Usługi firmy pozwalają użytkownikom kupować, sprzedawać, przechowywać i wydawać zasoby cyfrowe.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0