PayPal tworzy w Irlandii zespół ds. kryptowalut

2 sierpnia 2021

Nowi pracownicy pomogą PayPal rozszerzyć swoją ofertę biznesową skoncentrowaną na kryptowalutach w czasie szybkiego przyjęcia Bitcoin i Ether.

Globalny dostawca płatności PayPal jest w trakcie rekrutacji na kilka stanowisk związanych z kryptowalutami w swoich biurach w Irlandii, co jeszcze bardziej podkreśla ambicje firmy na szybko rozwijającym się rynku aktywów cyfrowych.

Jak poinformowała gazeta „Irish Independent”, PayPal chce pełnić różne role związane z kryptowalutami w zakresie zgodności, przeciwdziałania praniu pieniędzy i rozwoju biznesu w swoich biurach w Dublinie i Dundalk.

Na począku 2021 r. PayPal uruchomił dedykowaną jednostkę biznesową zajmującą się kryptowalutami i blockchain, aby wesprzeć swoją przygodę z kryptowalutami, która początkowo rozpoczęła się w październiku 2020 r., umożliwiając klientom w Stanach Zjednoczonych kupowanie Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC). W marcu 2021 roku firma rozszerzyła swoją ofertę, umożliwiając klientom z USA płacenie za towary i usługi przy użyciu ich zasobów cyfrowych. Dwa miesiące później PayPal powiedział, że pozwoli klientom wypłacić swoje kryptowaluty do portfeli stron trzecich.

Dan Schulman, dyrektor generalny PayPal, powiedział w kwietniu 2021 r., że działalność kryptograficzna jego firmy przekroczyła wszelkie oczekiwania w ciągu pierwszych sześciu miesięcy działalności. Szybki wzrost popularności aktywów cyfrowych, takich jak Bitcoin i Ether, zbiegł się w czasie z ogromnym wzrostem cen, który pchnął cały rynek kryptowalut do prawie 2,6 biliona dolarów. Chociaż ceny uległy gwałtownej korekcie między majem a lipcem, wydaje się, że rynki kryptowalut znalazły dno i teraz ponownie podążają w górę.

Podczas kwartalnego apelu PayPal o zarobkach Schulman wskazał, że usługa handlu kryptograficznego firmy pojawi się w Wielkiej Brytanii w bardzo niedalekiej przyszłości. Wskazał też, że rozwijane są aktualizacje, które pozwoliłyby na szybsze przetwarzanie płatności.

PayPal to amerykańskie przedsiębiorstwo oferujące usługi płatnicze umożliwiające przedsiębiorcom i konsumentom posiadającym adres e-mail wysyłanie oraz odbieranie płatności przez Internet. PayPal działa na zasadzie wirtualnej portmonetki/portfela/skarbonki (cyfrowy portfel). W systemie PayPal klienci mogą płacić przy użyciu karty kredytowej bądź salda konta PayPal, które można zasilać przelewami z konta bankowego lub innego konta PayPal.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0