CoinMarketCap uruchomił funkcję wymiany tokenów Ethereum

30 czerwca 2021

Agregator danych uruchomił na swojej stronie internetowej funkcję wymiany tokenów poprzez integrację ze zdecentralizowaną giełdą Uniswap.

CoinMarketCap jest na obecną chwilę jednym z najbardziej znanych agregatorów danych z rynku kryptowalut i pozostaje własnością Binance od kwietnia 2020 roku. Strony tokenów witryny oparte na Ethereum zawierają teraz ikonę wymiany, umożliwiającą użytkownikom podłączenie portfela i wymianę między tokenami ERC-20. Platforma obsługuje portfele MetaMask, Coinbase, Fortmatic, Portis i WalletConnect. CoinMarketCap zasugerowało, że w przyszłości mogą nastąpić dodatkowe integracje z innymi DEX-ami i sieciami. W komunikacie z 29 czerwca 2021 r. poinformowano, że na daną chwilę obsługiwane jest wyłącznie Ethereum, zaś Uniswap V1 i V2 będą „pierwszymi obsługiwanymi DEX dla wymiany tokenów”.

CoinMarketCap odnotowało znaczny wzrost ruchu na swojej stronie internetowej od początku 2021 roku. Liczba odwiedzających zwiększyła się wówczas z 101 milionów w styczniu do 272,32 milionów odwiedzin w maju. Zgodnie z danymi przekazanymi przez firmę analityczną SimilarWeb oznacza to, że Binance jest najczęściej odwiedzaną witryną internetową kierującą ruch na platformę, co łącznie stanowi 52,68% odesłań w maju 2021 r.

CoinMarketCap zostało założone w 2013 roku i stało się jedną z najczęściej używanych stron internetowych z danymi kryptograficznymi na świecie. W 2019 r. platforma uruchomiła indeksy kryptowalut na głównych platformach finansowych, takich jak Nasdaq Global Index Data Service i Bloomberg Terminal.

Pomimo publicznych oświadczeń Binance, że po przejęciu w kwietniu 2020 r. CoinMarketCap posiada niezależność operacyjną, niektórzy członkowie kadry kierowniczej odeszli z firmy w ciągu kilku miesięcy od dnia przejęcia. Jak informował serwis Cointelegraph, osobami które odeszły z przedsiębiorstwa były między innymi pełniąca obowiązki dyrektora generalnego Carylyne Chan, a także Jeremy Seow i Spencer Yang. Warto w tym miejscu przywołać słowa Chan, która w wywiadzie udzielonym serwisowi Cointehegraph w sierpniu 2021 r. powiedziała, że „lepsze wrażenia użytkowników oraz uproszczone interfejsy i produkty będą kluczem do przyspieszenia adopcji kryptowalut”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0