Użytkownicy Celsiusa otrzymają zysk z inwestycji

1 lipca 2021

Alex Mashinsky, dyrektor generalny scentralizowanego rynku kryptowalut Celsius, ujawnił, że część zysków z ostatnich 200 milionów dolarów inwestycji firmy w infrastrukturę wydobywczą bitcoinów zostanie zwrócona deponentom.

W rozmowie z serwisem Cointelegraph Mashinsky stwierdził, że ekspansja wydobywcza firmy dodała piąty strumień generowania zysków dla swoich deponentów kryptowalut – obok pożyczania funduszy inwestorom instytucjonalnym, wykorzystywania protokołów DeFi, pożyczek detalicznych i tworzenia rynku na scentralizowanych giełdach.

Na początku czerwca 2021 r. firma Celsius ogłosiła, że zainwestowała ponad 200 milionów dolarów w północnoamerykańską infrastrukturę wydobywczą Bitcoinów i pozycje w Core Scientific, Rhodium Enterprises i Luxor Technologies. „Duża część naszej społeczności jest właścicielem Bitcoina i chce otrzymywać w nim zapłatę” – powiedział Mashinsky, dodając, że „nie ma więc nic lepszego niż zbudowanie fabryki, która produkuje Bitcoiny”. – Tworząc biznes wydobywczy gwarantujemy, że możemy zapłacić naszej społeczności to, co jej jesteśmy winni, czyli zainteresowanie Bitcoinem – zaznaczył.

Ekspansja wydobywcza Celsiusa ma miejsce w czasie gdy ​​zyski z Bitcoinów maleją w związku ze wzrostem DeFi, a liczne protokoły oferują odsetki w postaci BTC na depozytach bitcoinowych. Celsius nie pobiera żadnych opłat za zarządzanie od użytkowników, ale zamiast tego pobiera 20% lub więcej generowanych zysków.

Co ciekawe, Celsius nie jest jedyną firmą, która chce inwestować w sektor wydobywczy w Ameryce Północnej. Analitycy spodziewają się, że kontynent czeka napływ górników, którzy w ostatnim czasie musieli sobie radzić z ograniczeniami w Chinach. Warto też podkreślić, że Mashinsky’ego nie dziwią chińskie posunięcia regulacyjne, które charakteryzują restrykcje jako krok w kierunku wyeliminowania konkurencji i ochrony wschodzącej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC). Dyrektor generalny Celsiusa twierdzi, że exodus chińskich górników koniec końców okaże się korzystny dla decentralizacji sieci Bitcoin. – Przeniesienie wielu górników z Chin zdecydowanie pomaga w jeszcze większej decentralizacji Bitcoina. Jest to więc dobra rzecz dla Bitcoina, ale niekoniecznie dobra dla obywateli Chin – zaznacza.

Zdaniem Mashinsky’ego cena Bitcoina przez resztę 2021 roku może wahać się pomiędzy 140 000 a 160 000 dolarów. Jego zdaniem rynki osiągną szczyt przed 2022 rokiem, zaś Bitcoin zamknie rok poniżej poziomu 100 000 dolarów, po tym, jak sprzedawcy podejną działanie aby osiągnąć zyski w sześciocyfrowym przedziale cenowym.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0